Пархоменко Олександр Миколайович

Пархоменко Олександр Миколайович – керівник творчо-експериментальної лабораторії хореографічного мистецтва.

Посада:  доцент кафедри музичної педагогіки та хореографії.

Науковий ступінь:  кандидат педагогічних наук.

Читає курс: теорія та методика українського народного танцю, підготовка концертних номерів, концертно-сценічний практикум, теорія і практика виконання класичного танцю, практикум роботи з хореографічним ансамблем народного танцю, мистецтво балетмейстера, композиція та постановка танцю, керівництво магістерськими.

Електронна пошта:  380684043047@ukr.net

Народився 22 вересня 1971 році у місті Ніжині Чернігівської області.

Освіта: Після закінчення школи  у 1986 році втупив до Ніжинського культурно-освітнього училища на хореографічний відділ. У 1989 році закінчив повний курс названого училища за спеціальністю "Керівник самодіяльного хореографічного колективу".

У 2006 році закінчив Київський державний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова за спеціальністю "хореографія", отримавши кваліфікацію "вчитель хореографії та художньої культури. У 2007 році - магістратуру названого університету за спеціальністю "хореографія", отримавши кваліфікацію  "балетмейстер-викладач народно-сценічного танцю".

З 2010 по 2013 рік навчався у педагогічній аспірантурі Ніжинського державного  університету імені Миколи  Гоголя (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор О. Я. Ростовський).

У 2016 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Формування балетмейстерських умінь майбутніх учителів хореографії у процесі фахової підготовки» зі спеціальності   13.00.04. –  теорія  і методика професійної освіти (м. Київ, Д.26.053.01 у Національному педагогічному університету імені М. П. Драгоманова).

Педагогічна діяльність спрямована на художньо-естетичне виховання студентів, розв’язання педагогічних завдань засобами хореографічного мистецтва. Розвиток творчої індивідуальності в майбутніх учителів хореографії у процесі фахової підготовки.

З 2006 року по теперішній час працює в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя на посадах:

З 2006 року по 2007 рік - викладач кафедри музичної педагогіки та хореографії за сумісництвом.

З 2007 року по 2016 рік  - викладач кафедри музичної педагогіки та хореографії.

З жовтня 2016 року - доцент кафедри  музичної педагогіки та хореографії.

Творча діяльність: організатор, керівник, головний балетмейстер студентського ансамблю народного танцю «Забава» (2007р.).

Співорганізатор та координатор Всеукраїнського (з 2012р.), а з 2016 року Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячого та молодіжного хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси».

Коло наукових інтересів. Мистецька педагогіка. Формування у студентів балетмейстерських та концертно-виконавських умінь.

Публікації. Має 30 публікацій, з них 28 наукового та 2 – навчально-методичного характеру (навчальний посібник).

Нагороди

• Почесне звання «ТАЛАНТ РОКУ» загальноміського конкурсу професійної майстерності «ЛЮДИНА РОКУ-2015» /м. Ніжин, 2015р./.
  • Почесна грамота управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації /м. Чернігів, 2015р./.
  • Грамота Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя /2010, 2014, 2015, 2016 рр./.
  • Диплом ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси» /м. Ніжин, 2014р./.
  • Грамота виконавчого комітету Ніжинської міської ради  /25 квітня 2015 р./.
  • Грамота Управління культури і туризму Ніжинської міської ради    / 2015р./.
  • Дипломом Ніжинської міської ради /2015 р./.
  • Диплом ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси» /м. Ніжин, 2015р./.
  • Подяка ІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу «Перлини мистецтва» /м. Львів, 2015р./.
  • Подяка Громадської організації «Ніжинська спілка ветеранів АТО» / м. Ніжин, 2015р./.
  • Подяка Міжнародного фестивалю творчих досягнень «Золотий апельсин» /м. Одеса, 2016р./.
  • Подяка міжнародного хореографічного конкурсу «Твій Олімп» /м. Київ, 2016р./.
  • Грамота Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації / м. Чернігів, 2016р./.