Кандидат педагогічних наук, доцент Падун Ніна Олексіївна 1977 року закінчила Ніжинський державний педагогічний інститут імені Миколи Гоголя, зі спеціальності «біологія і хімія», та отримала кваліфікацію вчитель біології і хімії.  Захистила дисертаційне дослідження зі спеціальності 13.00.01 – Загальна педагогіка та історія педагогіки на тему «Зміст та форми організації навчально-виховного процесу в професійно-технічних закладах України (1929-1940)». Викладає такі навчальні дисципліни: педагогіка, с/к з педагогіки, професійна та корпоративна етика та ін.

Деякі з останніх наукових праць:

1. Падун Н.О. Педагогічні ситуації:  сутність та приклади вирішення: навч.посіб. / Н.О.Падун, О.В.Самойленко. - Ніжин:НДУ ім. М.Гоголя, 2017.- 168 с.   Рекомендовано Вченою радою НДУ ім.М.Гоголя пр.№11 від 26.04.2017 р.

2. Падун Н.О. Інтегроване навчання, як міждисциплінарна проблема / Падун Н.О. //Наукові записки Ніжинського державного університету. Серія Психолого-педагогічні науки.  – Ніжин: НДУ. – № 2, 2017. – С.   28-34.

3. Теоретичні аспекти дидактичної інтеграції, як засобу підвищення ефективності процесу навчання /Педагогічна освіта на зламі століть: досвід минулого – погляд у майбутнє: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції,  присвяченої 95-річчю кафедри педагогіки  НДУ імені Миколи Гоголя  (19-20 жовтня 2017 р.м.Ніжин)/За заг ред. Є.І.Коваленко – Ніжин: видавець ПП Лисенко М.М., 2017. – с. 166-168

4. Педагогічна практика магістрантів заочної форми навчання:навчально-методичні матеріали, педагогічний блок /укл. : Коваленко Є.І., Падун Н.О., Самойленко О.В., Філоненко О.С.-Ніжин:НДУ ім..Гоголя, 2017. – 30 с.

5. Програма до комплексного кваліфікаційного іспиту з теорії і практики навчання і виховання (педагогічний блок) / за заг. ред.. Є.І.Коваленко - Ніжин:НДУ ім. М.Гоголя, 2017. - 23 с.

6. Падун Н. О.Гуманізація управління загальноосвітнім навчальними закладами як основна мета розвитку особистості /Падун Н.О.  //Наукові записки Ніжинського державного університету. Серія Психолого-педагогічні науки.  – Ніжин: НДУ. – № 2, 2018. – с.   61-66.

7. Падун Н. О. Особливості  сучасного уроку у системі особистісно-орієнтованого навчання в початковій школі: матеріали  всеукраїнської науково-практичної  інтернет-конференції, присвяченої  Дню початкової освіти «Початкова освіта: історія, проблеми, перспективи»  м. Ніжин,18 жовтня 2018 р.

8. Падун Н.О. Інтеграційний підхід до формування професійної компетентності менеджерів освіти /Матеріали Всеукраїнської науково-практичної  інтернет конференції «Модернізація професійної підготовки менеджерів»   15 лютого 2018 року.

9. Падун Н.О.Деякі аспекти розвитку організаційної культури зальноосвітніх навчальних закладів /Падун Н.О.  // Наукові записки Ніжинського державного університету. Серія Психолого-педагогічні науки.  – Ніжин: НДУ. – № 3, 2018.

10. Плани семінарських та лабораторних занять з педагогіки для студентів ІІІ курсу денної форми навчання / укладачі Білоусова Н.В., Гордієнко Т.В., Демченко Н.М., Дубровська Л.О., Коваленко Є.І., Новгородська Ю.Г., Падун Н.О., Самаріна С.І. (за заг.ред.Коваленко Є.І.- Ніжин:НДУ ім.М.Гоголя, 2018. - 71 с.

Участь у конференціях, семінарах тощо

1. Міжнародна науково-практична конференція, присвяченій 95-річчю кафедри педагогіки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «Педагогічна освіта на зламі століть: досвід минулого – погляд у майбутнє». - м. Ніжин, 19-20 жовтня 2017 р.
  2. Щорічна звітна науково-практична конференція викладачів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. -  м. Ніжин, травень 2017 р.
  3. Звітна наукова конференція викладачів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. – Ніжин, травень 2018р.
  4. Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Модернізація професійної підготовки менеджерів» - м. Ніжин, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, 15 лютого 2018 р.
  5. ІІІ науково-практичноа конференція магістрів «Підготовка керівника навчального закладу: реалії сьогодення та перспективи» - м. Ніжин, 24 травня 2018 р.
  6. Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція  «Початкова освіта: історія, проблеми, перспективи» - м. Ніжин, 19 жовтня 2018 р.

Робота з аспірантами та докторантами, керівництво  студентською науковою роботою

1. Керівництво дипломними та магістерськими роботами.