Членом ППОС може бути будь-який студент денної форми навчання, який визнає Статут профспілки працівників освіти і науки України, виконує рішення профспілкових органів і регулярно сплачує встановленні членські внески.

Кожен член профспілки отримує профспілковий квиток, який засвідчує членство у профспілці і який необхідно мати при собі при будь-якому зверненні до профспілкового комітету по матеріальну допомогу, путівки до санаторію – профілакторію, путівки на оздоровлення тощо.

Для того, щоб вступити до профспілки студентів необхідно звернутися до профорга своєї групи або профспілкового бюро студентів факультету або до

профспілкового комітету студентів

НДУ ім. М.В. Гоголя ІІ навч. корпус, 2-й поверх, кабінет 212.

Перш за все, для того, щоб вступити до профспілки студенту – контрактнику необхідно написати або заповнити заяву про вступ а також зробити членський профспілковий внесок за І семестр навчального року     (0.5 % від базової місячної стипендії).

Оскільки всі студенти першого курсу, які навчаються за бюджетною формою, отримують стипендію, необхідно також  заповнити форму заяви, з проханням перерахувати членські профспілкові внески безпосередньо на розрахунковий рахунок профкому.

Студенти, які бажають вступити до профспілки дають заяву 1-м вересням, тобто дають, коли вони офіційно починають навчатися в університеті і членами профспілки вони офіційно становляться теж з 1-го вересня відповідного року, тобто саме з цієї дати починає відраховуватися профспілковий стаж.