Нещодавно у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулася подія, що привернула увагу всіх шанувальників національного музичного мистецтва. За сприяння ректора НДУ ім. М. Гоголя, професора О. Д. Бойка, директора НУКіМ ім. М. Заньковецької Л. Л. Єрмольченко та директора НДМШ С. О. Голуба, у межах проекту «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ – 2015», був проведений творчий вечір, присвячений Тарасу Шевченку – тематична концертна програма «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

Фестиваль «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ» проводиться щорічно з метою утвердження позитивного іміджу Ніжинської вищої школи, як провідного осередку культурного просвітництва Чернігівщини, національно-патріотичного та естетичного виховання дітей та молоді засобами музичного мистецтва, популяризації високо естетичних зразків української та світової музики.

Шевченківський вечір, як і всі цьогорічні творчі акції у стінах Ніжинського університету, присвячений 210-ій річниці його заснування, а також 50-річчю утворення факультету культури і мистецтв.

Учасниками березневого Шевченківського мистецького заходу стали молодіжні, юнацькі та дитячі виконавські колективи міста Ніжина:

- Молодіжний хор «Світич» НДУ ім. М. Гоголя. Керівники – заслужені діячі мистецтв України, професори  Л. Шумська і Л. Костенко, хормейстери – доцент К. Кабриль та викладач Т. Раструба, провідний концертмейстер Г. Брюзгіна;

- «Академічний хор» НУКіМ ім. М. Заньковецької. Керівник – канд. мистецтвознавства, доцент Л.  Дорохіна, хормейстер – І. Могильна, концертмейстер – Г. Єрмак;

- «Зведений оркестр народних інструментів» НДУ ім. М. Гоголя та НУКіМ ім. М. Заньковецької. Керівник  –  заслужений артист України,  доцент М. Шумський, диригент – С. Павленко;

- Зразковий хор «Сяйво» Ніжинської ДМШ. Керівник – заслужений працівник  культури України С. Голуб, концертмейстер – О. Сінельнікова;

- Жіночий хор «Канцона»  НДУ ім. М. Гоголя. Керівник – ст. викладач З. Хоменко, концертмейстер – А. Кульбака.

Гостем фестивалю був запрошений дитячий хор «Шкільні роки» Конотопської міської гімназії під орудою відмінника освіти України Д. Зільберштейна, концертмейстер – І. Чусова.

Високий емоційний тон усієї програми творчого вечора підтримувала його ведуча – кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Кавунник, яка наголосила на давніх музично-просвітницьких традиціях Ніжинської вищої школи, а також підкреслила велику значущість творчості геніального українського поета Т. Г. Шевченка у розвитку хорового мистецтва України.

Слухачі гаряче сприймали відомі хорові та вокальні твори українських композиторів на вірші Т. Шевченка – «Учітеся, брати мої» А. Кос-Анатольського, «Думи мої» В. Уманця, «Така її доля» В.  Заремби та О. Албула, «Сонце заходить» В. Іконника, «Пливе човен» М. Лисенка, «Садок вишневий коло хати» з ораторії-симфонії «Страсті за Тарасом»  Є. Станковича, а також відомий оркестровий твір П. Ніщинського – «Інтродукцію» з музики до драми Т. Шевченка «Назар Стодоля».

Разом із тим, кожен виконавський колектив презентував низку творів українських та зарубіжних авторів, на прикладі яких можна було скласти враження про технічний рівень та естетичні уподобання молодих співаків, оцінити їх вокальну культуру, артистизм та глибину переживання художнього образу. Найбільш яскравими та переконливими трактуваннями запам’ятались опуси Ж. Бізе, Й. Брамса, В. А. Моцарта, М. Джексона, Г. Гаврилець, М. Гобдича, Є. Карабиця, Ф. Колесси, О. Лиховид, І. Синиці, Б. Фільц та інші.

Ефектним та вражаючим режисерським прийомом став кульмінаційний фінал концерту, в якому всі учасники та глядачі, під управлінням диригента М. Шумського, заспівали величний твір Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

Проведення Шевченківського вечора відбулося у тісній співпраці учасників заходу з колективом соціально-гуманітарного відділу НДУ ім. М. Гоголя під керівництвом начальника – В. Скороход.

Особливу подяку від імені всіх виконавців та диригентів Шевченківського концерту  хочеться висловити деканату факультету культури і мистецтв на чолі з деканом, доцентом Л. Гусейновою за створення позитивної психологічної атмосфери на факультеті та ідеальних організаційних умов для втілення творчих ініціатив.

Сподіваємося, що вечори ушанування пам’яті Тараса Шевченка, силами молодих артистів, відбуватимуться в Ніжинському університеті щорічно, та будуть збагачувати історію мистецьких традицій нашого старовинного навчального закладу, а також стануть вагомим засобом національно-патріотичного виховання дітей та молоді, що є одним з найактуальніших завдань освітянського середовища у сучасній Україні.

Автор проекту «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ» –

заслужений діяч мистецтв України,