18 березня відбулося чергове заняття «Школи майбутнього психолога» для старшокласників на тему "Таємниці психіки людини".

Цього разу вперше, на жаль, фото не вийшли :-(

Зате надзвичайно цікавим був зміст заняття.

Для психології справедливі слова фізика Людвіга Бальцмана: «Немає нічого практичнішого, ніж хороша теорія». Тому цього разу звернулися до теорії вивчення витоків і таємниць людської психіки.

Психолог – це не віщун, не гадалка чи такий собі «поціновувач», любитель психології. Це людина з високо розвиненим інтелектом, специфічними знаннями, що дозволяють їй допомагати іншій людині у складній для неї життєвій ситуації (щоб краще зрозуміти це, почитайте книгу І.Ялома «Лечение от любви»).

Отже, на занятті були проведені цікаві психологічні експерименти та досліди, завдяки яким ми переконалися:

• що наші відчуття мають «пороги»;
  • що людина чує обома вухами (має бінауральний слух), і якщо закрити очі і одне вухо, то далеко не завжди зможе встановити, де знаходиться (локалізується) в просторі подразник, який подає звук;
  • що наша пам’ять таки різна! Ми – аудіали, чи візуали, чи кінестети (а у більшості присутніх – комбінований тип пам’яті).

І, нарешті, психогімнастичні вправи показали, що ми стаємо спостережливішіми!

Хто хоче також зрозуміти таємниці психіки людини, пропонуємо читати разом з нами!

Література для допитливих:

1. Гиппенрейтер Ю.Б. Неосознаваемые процессы // Гиппенрейтер Ю.Б. Введение в общую психологию. Курс лекций. – М.: ЧеРо,1998. – С. 67–97.
  2. Ялом И. Лечение от любви и другие психотерапевтические новеллы. – М.: Независимая фирма "Класс", 2005. – 288 с.
  3. *Папуча М.В. Психологія ранньої юності. – Ніжин, НДПУ, 2001. – 137 с. (книга знаходиться в бібліотеці НДУ)
  4. Осорина М. "Черная простыня летит по городу", или Зачем дети рассказывают страшные истории // Популярная психология. Хрестоматия // Сост. В.В.Мироненко. – М.: Просвещение, 1990. – С. 280-289.
  5. Лурия А.Р. Маленькая книжка о большой памяти. Ум мнемониста. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1968. – 87 с.

P.S. Приносимо вибачення за відсутність фото: фотоапарат виявився розумнішим від фотографа

Напишіть свої відгуки після прочитання книг.

Нагадуємо, що наступної суботи, 20 березня, відбудеться завершальне заняття "Школи майбутнього психолога" для старшокласників, на якому ви підсумуєте свій досвід,  поставите цілі на майбутнє і отримаєте запрошення на урочисте вручення сертифікатів учасників.

Слідкуйте за оголошеннями!