Go to English

Перше число газети «Український дім»  розпочало 2017-й рік. Видання Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя  на першій сторінці друкує розвідку Галини Кравчук з Вінніпегу «Батько української еміграції» до 125-річчя поселення українців у Канаді. За цей час вони створили в цій країні потужні українські осередки, які мають вплив на політику канадської влади щодо нашої держави.

Патріотично налаштований і невеликий український прошарок у Латвії. Заслужена вчителька України Марія Семенова шість років тому створила в Ризі український народний театр, який вже має нагороди за пропаганду української класичної драматургії від українців Польщі, Латвії та Естонії. А в листопаді 2016 року колектив вперше мав вдячних глядачів на етнічній батьківщині: в Ніжині та Чернігові.

210-річчю від дня народження Пилипа Морачевського присвятила Всеукраїнську накову конференцію кафедра слов’янської філології, компаративістики та перекладу  Гоголівського вишу. Її завідувач доктор філологічних наук, професор Григорій Самойленко першим почав відроджувати славетне ім’я українського подвижника, інспектора Юридичного ліцею кн. Безбородька та гімназії при ньому, який крім службових обов’язків головною справою свого життя вважав переклад Святого письма на українську мову.

Духовною спадщиною опікується вже десять років  Центральний державний архів зарубіжної україніки в Києві. Про це публікація головного наукового співробітника закладу Катерини Романової.

Незглибима душа Квітки Цісик, яка виразилася в неповторній інтерпретації відомих пісенних сюжетів, захопила студентів і викладачів факультету культури й мистецтв нашого університету. В музичній вітальні вони окреслили портрет американської співачки українського походження і подарували нас незабутні естетичні переживання.

Унікальним виданням – каталогом Державного літературного музею Янки Купали, поповнилися фонди бібліотеки нашого університету. Дякуємо за подарунок  голові Мінського громадського об’єднання українців «Заповіт» Галині Калюжній.

Прочитано 243 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонни довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative