ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ

Голова організаційного комітету: БОЙКО Олександр Дмитрович - ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор політичних наук.

Члени організаційного комітету:

МЕЛЬНИЧУК Олександр Володимирович проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор фізико-математичних наук.

ЗАБАРНИЙ Олександр Вадимович декан філологічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доцент, кандидат філологічних наук.

МИХЕД Павло Володимирович – керівникГоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, професор, доктор філологічних наук.

САМОЙЛЕНКО Григорій Васильович – завідувач кафедрисвітової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор філологічних наук.

ЯКУБІНА Юлія Василівна – старший викладач кафедри світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

ПРОХОРЕНКО Євгенія Євгеніївна – фахівець Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

СЕКЦІЇ:

1. ГОГОЛЬ І УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ ХІХ-ХХ СТ.
  2. ПОЕТИКА ТВОРІВ ГОГОЛЯ
  3. ТРАДИЦІЇ ГОГОЛЯ В ЛІТЕРАТУРІ ХІХ-ХХІ СТ. ГОГОЛЬ І СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА

РЕГЛАМЕНТ

Доповідь на пленарному засіданні –  20 хв.

Доповідь на секційному засіданні – 15 хв. + 5 хв. для запитань

/Дискусії – наприкінці кожного засідання/

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Завантажити програму для ознайомлення

2-5 жовтня 2007 року в стінах Гоголівського корпусу Ніжинського державного університету, в яких Микола Васильович Гоголь провів сім років свого життя (з 1821 по 1828 рр.), завдяки спільним зусиллям Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України та Гоголезнавчого центру НДУ ім. М.В. Гоголя (керівник проф. Михед П.В.) відбулась ІХ міжнародна конференція«ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ ГОГОЛЯ: ПІДСУМКИ І ПЕРСПЕКТИВИ» (до 200-ліття від дня народження письменника), яка зібрала біля 50 науковців-гоголезнавців із різних міст України та Російської Федерації.

Учасниками конференції були відомі вчені та керівники гоголезнавчих центрів, серед них: Вікулова Віра Павлівна – директор Московської центральної міської бібліотеки-меморіального центру «Дім Гоголя»; Денисов Володимир Дмитрович – кандидат філологічних наук, доцент Російського державного гідрометеорологічного університету, м. Санкт-Петербург; Дереза Людмила Василівна – доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри теорії літератури та історії української літератури Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов; Звиняцьковський Володимир Янович – доктор філологічних наук, професор, проректор з наукової роботи Українсько-американського гуманітарного інституту; Киченко Олександр Семенович – доктор філологічних наук, професор кафедри зарубіжної літератури Черкаського національного університету; Хомук Микола Володимирович – кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської і зарубіжної літератури Томського державного університету; Христенко Маргарита Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент Красноярського крайового Інституту підвищення кваліфікації працівників освіти.

На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернулись Мельничук Олександр Володимирович, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків НДУ ім. М. Гоголя, та Вікулова Віра Павлівна, яка презентувала Московський «Дім Гоголя» за допомогою мультимедійної апаратури, після чого пролунали наступні доповіді: Володимир Денисов (Санкт-Петербург) «Семантика власних імен в ранній прозі М.В. Гоголя», Микола Хомук (Томськ) «Гоголь і Мелвілл: культурно-філософська модель «нового» епосу в американській і російській літературі (досвід типологічного зближення)», Олександр Киченко (Черкаси) «Гоголь у поетичній системі російського романтизму», Григорій Самойленко (Ніжин) «Історико-побутова основа неопублікованої повісті Гоголя «Нечто о Нежине, или Дуракам закон не писан». Логічним завершенням пленарного засідання став виступ керівника Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, провідного наукового співробітника Інституту літератури ім.Т.Г. Шевченка НАН України Павла Михеда на тему «Проблеми вивчення творчості Миколи Гоголя».

До програми конференції були включені робота наступних секцій «Гоголь і український культурний контекст ХІХ-ХХ ст.», «Поетика творів Гоголя», «Традиції Гоголя в літературі ХІХ-ХХІ ст.», «Гоголь і світова література», засідання круглого столу «Український, російський і європейський контексти становлення творчої індивідуальності Миколи Гоголя» та презентація нового приміщення Гоголезнавчого центру НДУ ім. М. Гоголя у фундаментальній бібліотеці по вул. Гоголя, екскурсія музеями університету – учасники конференції відвідали Музей історії Ніжинської вищої школи, Картинну галерею, Музей рідкісної книги і, звичайно, Музей Миколи Гоголя, в якому гоголезнавці змогли ознайомитися з портретами батьків і викладачів письменника, з програмами, навчальними планами, сторінками книг обліку успішності, приладами, конспектами і підручниками гімназістів гоголівських часів. Також учасники ІХ міжнародної наукової Гоголівської конференції здійснили екскурсію архітектурно-історичними пам’ятками стародавнього Чернігова (Вал, Колегіум, Спасо-Преображенський і Борисо-Глібський собори, Іллінська церква та Антонієві печери, Троїцька церква і монастир). В рамках конференції між Ніжинським Гоголезнавчим центром, Московською бібліотекою-меморіальним центром «Дім Гоголя» та іншими гоголезнавчими осередками були досягнуті домовленості про подальшу співпрацю, обговорені й заплановані нові проекти.