26 березня 2015 року на факультеті іноземних мов відбувся науково-практичний семінар, присвячений актуальним проблемам підготовки вчителів іноземних мов. Подібний захід проводиться на факультеті вже другий рік поспіль під час весняних шкільних канікул. Якщо минулого року гостями семінару були лише випускники факультету іноземних мов, що вчителюють у загальноосвітніх навчальних закладах Чернігівської, Київської та Сумської областей, то цього року географія учасників значно розширилась. Заяву на участь у програмі семінару подали 94 особи з різних вузів Києва, Чернігова, Умані, Кривого Рогу, Мелітополя, Івано-Франківська і, навіть, з м. Барановичі Республіки Білорусь. Фахову підтримку надали Британська Рада в Україні та Німецький культурний центр «Гете-Інститут».

Семінар відкрила доцент, декан факультету іноземних мов Тезікова С.В., яка окреслила стан та перспективи освітнього інноваційного середовища в нашому університеті. Ключовою темою пленарного засідання стала модернізація змісту методичної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови, якій була присвячена доповідь доцента, завідувача кафедри англійської мови та методики її викладання Таран О.М.  Вона представила результати спільного проекту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний вчитель нового покоління» і розповіла про створення нової типової навчальної програми з теоретичного курсу «Методика викладання іноземних мов».

Доцент, завідувач кафедри німецької мови Блажко М.І. висвітлила тему соціального партнерства в освіті на прикладі спільних проектів її кафедри з Німецьким культурним центром. Про співпрацю університету і школи доповіла методист методичного кабінету управління освіти м. Ніжина Даниленко О.Ю.

Друга частина семінару відбувалась на секційних засіданнях.  Роботу секції вчителів та викладачів німецької мови очолила мультиплікатор і викладач Німецького культурного центру «Гете-Інститут» в Україні Наталія Маяцька. Вона познайомила присутніх з новою шеститомною серією підручників з методики навчання німецької мови як іноземної, виданих за редакцією Гете-Інституту, а також з цікавими ігровими прийомами викладання граматики і лексики для різних мовних рівнів на основі комунікативно-діяльнісного підходу.

На секції вчителів і викладачів англійської мови пройшли жваві дискусії навколо практичної розробки одного з модулів нової типової програми з курсу методики, представленої доц. Таран О.М., та інших не менш цікавих доповідей, наприклад, про сучасні інтерпретації таксономії Блума у навчанні іноземних мов (доц. Плотніков Є.О., доц. Шевченко С.І.), про застосування теорії множинного інтелекту на заняттях з ІМ (доц. Москалець О.О.), про співпрацю школи та ВНЗ у питанні підготовки учнів до здачі ЗНО з англійської мови (доц. Ларіна Т.В.), про проекти Британської Ради в контексті неперервного професійного розвитку вчителя ІМ (доц. Халимон І.Й).

Всі учасники семінару залишились задоволені спільною роботою і відмітили важливість такого формату професійного спілкування.

І.Ф.Андрійко,

старший викладач кафедри німецької мови