Факультет культури і мистецтв

Деканат

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Творчі колективи

Молодіжний хор “Світич”

Ансамбль народного танцю «Забава»

Оркестр народних інструментів

Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності

Новини факультету

Акредитація та ліцензування

Ніжинський дует баяністів

У його складі – Заслужені артисти України, доценти кафедри інструментально-виконавської підготовки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Володимир Дорохін (випускник Воронезького інституту мистецтв) іМикола Шумський (випускник Київської консерваторії).

Ніжинський дует баяністів створений у 1986 році. У його складі – Заслужені артисти України, доценти кафедри інструментально-виконавської підготовки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Володимир Дорохін (випускник Воронезького інституту мистецтв) і Микола Шумський (випускник Київської консерваторії). В 1993 році М. Шумський і В.Дорохін закінчили асистентуру – стажування при Київській консерваторії імені П.І. Чайковського по класу ансамблю у проф. М.І. Ризоля і по класу сольного виконавства у проф. В.В. Бесфамильного та І.А. Яшкевича.

За 20 років плідної творчої діяльності дует баяністів увійшов до когорти провідних інструментальних ансамблів України, має власний унікальний репертуар, самобутній сценічний імідж, усталений авторитет у музичних колах та стабільні виконавські показники. За цей період у фонд  Національної радіокомпанії  України  записав ряд творів українських та зарубіжних композиторів, брав участь у відеозапису телепрограм (“Пісні воєнних років”, „Твори М.Різоля”, „Авторський ювілейний вечір народного артиста України, професора М.Різоля”), Національному телебаченні Киргизстану та концертів у Національному палаці «Україна», Національній опері України. Серед творчих досягнень: „Гран-Прі” на I Міжнародному конкурсі баяністів та акордеоністів „Акорди Львова” (м. Львів, 2006), Перша премія та звання лауреата Міжнародного конкурсу дуетів баяністів і акордеоністів (м. Москва, 2005),  Перша премія та звання лауреата Міжнародного конкурсу баянних ансамблів (м. Бішкек,  1992), Друга премія та звання лауреата V Міжнародного конкурсу „Грай, баян” (м. Ржев, 2005), звання лауреата Міжнародного фестивалю слов’янської музики (м. Харків, 2006). Ансамбль неодноразово репрезентував українське музичне мистецтво: під час виїздів на гастролі в країни ближнього та дальнього зарубіжжя (Німеччина, Австрія, Польща, Росія, Киргизстан, Башкортостан, Бєларусь), а також по містах України (Харків, Львів, Чернігів, Полтава, Запоріжжя, Одеса, Луганськ, Севастополь, Євпаторія, Суми, Кременчук та інші), у багатьох культурно-мистецьких акціях: Дні Української культури в Баварії (1994), „Марш миру” (1997, 1998), Дні культури Болгарії в Україні (1997), „Молодь за майбутнє України” (1999), Дні української культури в Росії (м. Москва, 2002), на Міжнародних та Всеукраїнських музичних фестивалях: Бішкек /Киргистан/ (1992, 2002), Менінген /Німеччина/ (1994), Санок /Польща/ (1998), Ржев /Росія/ (2005), Хімки /Росія/ (2005), Запоріжжя (1994), Київ (1994, 1999, 2004, 2005), Луганськ (2005),  Харків (2006). Музична громадськість Києва систематично знайомиться із новими здобутками дуету у провідних концертних залах столиці України - Національній опері України, в Національній філармонії України, в Національному палаці “Україна”, у Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського. Ніжинський дует баяністів вперше в Україні репрезентував програму духовної музики (хорових концертів українського бароко А. Веделя, Д.Бортнянського, М.Березовського) у власній транскрипції для дуету багатотембрових баянів.

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative