Go to English

Факультет культури і мистецтв

Деканат

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Творчі колективи

Молодіжний хор “Світич”

Ансамбль народного танцю «Забава»

Оркестр народних інструментів

Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності

Новини факультету

Акредитація та ліцензування

Ювілейний тур

НІЖИН – НАНСІ – ПАРИЖ – ювілейний тур «Світича»

«Молодіжному хору «Світич» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя виповнилося 15 років. Сьогодні «Світич» – це потужна творча майстерня, колектив, що є візитною карткою університету, презентантом колективної студентської творчості Ніжинської вищої школи, авангардом молодіжного хорового руху Сіверського регіону. У мистецькому доробку хору «Світич» численні перемоги на престижних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах та фестивалях, участь у важливих державних акціях, урядових концертах. Наш хор був «мистецьким емісаром» України в Італії, Німеччині, Угорщині, Польщі, Сербії, Туреччині, але своїми найвагомішими здобутками колектив вважає перемогу на Третьому Національному хоровому конкурсі ім. М.Леонтовича та на Першій Всесвітній хоровій Олімпіаді в Австрії, де «Світич» був удостоєний Золотої медалі. Керівники хору – Людмила Шумська та Людмила Костенко удостоєні високих відзнак – державних почесних звань заслужених діячів мистецтв України, наукових звань доцентів, почесних грамот Президента України «За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток і зміцнення Української держави».

    Цей ювілейний рік став для хору «Світич» дійсно святковим – він отримав офіційне запрошення до Франції на XV Міжнародний хоровий фестиваль «NANSY VOIX DU MONDE», який кожні два роки наприкінці травня проходить у місті Нансі, бувшій столиці Лотарінгії. Серед учасників фестивалю були 18 хорів гостей з Аргентини, Болгарії, Естонії, Італії, Ізраїлю, Казахстану, Лівану, Монголії, Росії, Румунії, Сербії, Угорщини, України, Філіпін, Японії, та, безперечно, із самої Франції – також 18 хорів. Усього у цьогорічному фестивалі узяли участь півтори тисячі співаків.

    Як завжди, колектив «Молодіжного хору «Світич» високо тримав професійну та етичну планку – за п’ять днів фестивалю було відпрацьовано вісім концертів, проведено декілька творчих зустрічей із французькими хорами. Усюди звучала українська музика – це й наші запальні народні пісні, і твори сучасних композиторів – Л.Дичко, Є.Станковича, Г.Гаврилець. Цікавою сторінкою хорового репертуару стала музика європейських класиків, у виконанні якої з хором узяла участь солістка – ст. викладач Алла Хоменко: Хабанера з опери Ж.Бізе «Кармен» у її виконанні з хором була справжнім хітом усіх концертів та супроводжувалася бурхливими оваціями. Чималий успіх мала концертмейстер хору – Галина Брюзгіна та молода солістка, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів Яна Могильна.

    Оргкомітет фестивалю визнав «Світич» кращим хором фестивалю – тому він був удостоєний честі завершати великий заключний концерт. Також наш колектив отримав «Почесний диплом» та спеціальний приз – символ Фестивалю «NANSY VOIX DU MONDE», який, до речі, у цьому році відмітив тридцяту річницю існування.

    А закінчилася ця гастрольна подорож святковим подарунком – дводенною екскурсією до Парижу. Лувр, парк Тюільрі, Єлисейські поля, Ейфелева вежа, Собор Нотр-Дам де Парі, центр Шарля Помпіду, Монмартр та інші визначні пам’ятки столиці Франції – це незабутній фейерверк вражень, емоцій, що залишаться зі студентами – учасниками хору «Світич» на все життя.

Нижче наведена фотохроніка згаданих подій:

s40

s41

s42

s43

s44

s45

s46

s47

s48

s49

s50

s55

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative