Підрозділи

Видавництво

Відділ практики

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Міжнародні зв'язки

Соціально-гуманітарний відділ

Профком студентів

Профком працівників

Психологічна служба

Навчальна науково-дослідна лабораторія

Гоголезнавчий центр

Студрада

MELVANA Exchange Program 2020

Переглянути

 

 2-ий раунд конкурсу з кредитної мобільності (International Credit Mobility) для вищих навчальних закладів

Детальна інформація та умови конкурсу є за посиланням: https://www.erasmusplus.org.uk/news/second-deadline-for-international-credit-mobility

Опис кроків для українських університетів українською мовою є за посиланням: http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/konkursy/kredytna-mobilnist.html

Звертаємо Вашу увагу, що на цьому тижні буде оновлено інформацію про конкурси з кредитної мобільності від Національних Агентств Програми Еразмус+ з інших країн-членів програми, які не використали повністю бюджет конкурсу. 

Слідкуйте за оновленнями у нас на сайті та у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/NEOinUkraine/?fref=ts

Бажаємо успіхів!  

 

Щорічна стипендія для навчання в Утрехті (до 1 грудня та 1 квітня щороку)

http://goo.gl/SFhjIr

Університет Утрехта щорічно пропонує близько 55 стипендій для навчання на різних спеціальностях. Для того, щоб взяти участь у програмі, необхідно бути іноземним громадянином та вступити на вибрану програму.

Спеціальності:

 • бакалаврат – економіка, бізнес, науки та вільні мистецтва;
 • магістратура – науки про землю, гуманітарні, природничі та соціальні науки.

Розмір гранту  10 000 євро на рік.

Кандидат обирається приймальною комісією з-поміж аплікантів на обрану програму.

Дедлайн: 1 квітня та 1 грудня щороку.

 

Гранти на проведення досліджень у Фінляндії

Центр міжнародної мобільності CIMO запрошує іноземних аспірантів та молодих дослідників до участі в грантовій програмі. Програма розрахована на академічне перебування у фінських наукових установах – від 3 до 12 місяців.

Спеціальності: всі спеціальності.

Рівень: аспірантура, проведення досліджень.

Розмір гранту: 1500 euros на місяць.

Необхідні документи:

 • Мотиваційний лист
 • Резюме
 • Дослідницький план

Дедлайн: дедлайну немає.

Джерело: http://www.studyinfinland.fi/tuition_and_scholarships/cimo_scholarships/cimo_fellowships

 

Дослідницькі гранти від уряду Швейцарії

Уряд Швейцарії виділяє гранти для молодих науковців, які бажають здійснювати наукові дослідження в наукових та освітніх установах Швейцарії.

Спеціальності: всі спеціальності.

Рівень: аспірантура, проведення досліджень.

Розмір гранту: покриття витрат на проживання, медичне страхування, переліт; щомісячна стипендія.

Дедлайн: у грудні щороку.

Джерело: http://www.sbfi.admin.ch/themen/01366/01380/02175/index.html?lang=en

 

ERASMUS MUNDUS – це програма Європейської Спільноти, завданням якої є налагодження міжнародних зв’язків, сприяння культурному збагаченню та розвитку академічної мобільності світового освітнього простору. У рамках програми підтримка надається: вищим навчальним закладам для реалізації спільних проектів на рівні післядипломної освіти або налагодженню міжнародної співпраці; студентам і професорсько-викладацькому складу вищих навчальних закладів для стажування, викладання та проведення наукових досліджень в рамках спільних проектів; будь-якій науковій установі для реалізації проектів, спрямованих на підвищення якості європейської вищої освіти. Перший етап програми (перша фаза) проходив у 2004 – 2008 роках. У 2009 році Програма Erasmus Mundus перейшла у нову фазу своєї діяльності, яка триватиме до 2013 року та складається з трьох основних частин – так званих Акцій:

Акція 1 ERASMUS MUNDUS JOINT PROGRAMMES:

Впровадження спільних навчальних програм:

 • магістерського рівня (Акція 1А);
 • для студентів ІІІ циклу навчання (аспірантура та докторські студії) (Акція 1Б);

і надання індивідуальних стипендій для участі у цих програмах.

Акція 2 ERASMUS MUNDUS PARTNERSHIPS:

Створення консорціумів Erasmus Mundus (попередня назва програми – External Cooperation Windows).

Акція 3 PROMOTION OF EUROPEAN HIGHER EDUCATION:

Заходи з підвищення привабливості освітнього простору Євросоюзу.

Докладніше про програму:

http://ec.europa.eu/world/index_en.htm  та

http://ec.europa.eu/education/external-relation-programmes/doc72_en.htm

 

Американська Рада наукових товариств (American Council of Learned Societies)

Американська Рада наукових товариств – це приватна неприбуткова федерація, яка на сьогоднішній день складається з 70 наукових організацій і є одним з  американських фондів, що пропонує стипендіальні програми у галузі гуманітарних та соціальних наук. Рада створена у 1919 році з метою  підтримки досліджень і сприянню налагодження та зміцнення зв’язків між товариствами, що працюють у всіх галузях гуманітарних та соціальних наук.

 Докладніше: на сайті http://www.acls.org

 

Американські Ради з міжнародної освіти

Американські Ради з міжнародної освіти (ACTR/ ACCELS) – це міжнародна неприбуткова організація, метою якої є підтримка розвитку освіти у всьому світі. Діяльність організації зосереджена на академічному обміні, професійному та дистанційному навчанні, розробці навчальних планів, наданні технічної допомоги, а також на підтримці досліджень та інституційному розвитку.

Докладніше http://www.actr.org/

http://www.americancouncilskyiv.org.ua/

 

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) – це міжнародна неприбуткова організація, яка адмініструє інноваційні програми для розвитку лідерського потенціалу з метою покращення якості освіти, посилення впливу незалежних ЗМІ та сприяння розвитку громадського суспільства.

З часу свого заснування у 1968 р., IREX щороку витрачає на програми близько 50 мільйонів доларів. Чисельність організації – понад 500 професіоналів з різних куточків світу.

Докладніше про організацію та її діяльність можна знайти на сайті http://www.irex.org  

або на сайті представництва Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів в Україні:  http://www.irex.ua/ua

 

Міжнародний Вишеградський Фонд

Міжнародний Вишеградський Фонд (The International Visegrad Fund – ІVF) заснований у червні 2000 року державами Вишеградської четвірки  (Чехія, Словаччина, Польща та Угорщина) з метою підтримки спільних проектів у галузях культури, освіти та науки. З 2005 року ІVF  підтримує проекти за участю партнерів з України.

 Докладніша інформація розміщена на сайті:  http://www.visegradfund.org/

 

Програма  MATRA KAP

(SMALL EMBASSY PROJECT) PROGRAMME

Програма  MATRA KAP (малих проектів за підтримки посольства), започаткована Міністерством закордонних справ Нідерландів і адмініструється Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Програма спрямована на підтримку невеликих за обсягом проектів тривалістю до 12 місяців та бюджетом, що не перевищуватиме 90,000 гривень.

Докладніше на сайті http://www.netherlands-embassy.com.ua/matra_ua.html

 

Науково-технічна програма EUREKA

Науково-технічна програма EUREKA заснована у 1985 р. за ініціатив уряду Франції та Німеччини. На сьогоднішній день, EUREKA – European Research Coordination Agency - це об’єднання з понад 29 країн світу, основна діяльність якої спрямована на проведення перспективних  досліджень та розробок за такими напрямками: інформаційні технології; телекомунікації; енергетика; екологія та біотехнології; транспорт; нові матеріали. Завдання програми – допомога науковцям у здійсненні проектів, які вони не можуть виконати самостійно.

Докладніше  про програму на сайті http://www.eureka.be/home.do

 

Національний Центр Наукових Досліджень Франції

(CENTRE NATIONAL DE LA RECHERCHE SCIENTIFIQUE – CNRS)

 НЦНД Франції (далі - Центр) – державна установа, підпорядкована Міністерству освіти і науки Франції, заснована у 1939 році, метою діяльності якої є: проведення наукових досліджень для забезпечення соціального, культурного і економічного розвиткусуспільства; підтримка наукових досліджень; сприяння поширенню результатів наукових досліджень; проведення аналізустану науки як на національному так і  міжнародному рівні.

 Докладніше на сайті  http://www.cnrs.fr

 

Фонд імені Олександра Гумбольдта

Фонд імені Олександра фон Гумбольдта - одна з найбільших організацій Німеччини,яка фінансово підтримує іноземних учених. При наданні стипендій не існує системи квот ні зі спеціальностей, ні з країн. Стипендії надаються на конкурсній основі кандидатам наук віком до 40 років на проведення наукових досліджень у Німеччині. Аплікаційні форми можна подавати до Фундації у будь-який час. Відбірковий комітет зустрічається три рази на рік: у березні, червні та листопаді. Уся процедура заповнення та розгляду аплікаційних форм займає від трьох до шести місяців.

Детальніша інформація про процедуру відбору та вимоги до аплікаційних форм, додаткові і фінансові можливості від Фундації ім. Олександра фон Гумбольдта у збірнику "Німецькі стипендії", який підготувала Галузева лабораторія міжнародного науково-технічного співробітництва, та на сайті Фонду: http://www.humboldt-foundation.de/en/   

Крім вищезгаданої стипендії, Фундація періодично оголошує ряд інших стипендій та нагород, про які можна дізнатись в розділах "Конкурси,гранти" та "Стипендії", а також на сайті: http://www.humboldt-foundation.de/en/

 

Програма НАТО “Наука заради миру та безпеки”

НАТО (Північноатлантичний альянс) –це міжурядова організація, на сучасному етапі зусилля якої спрямовані, передусім, на підтримку міжнародного миру й безпеки, протидію новим викликам і загрозам, гарантування стабільності й добробуту її країн-членів.

Програма НАТО “Наука заради миру та безпеки” http://www.nato.int  пропонує гранти для науковців з країн-членів НАТО, країн-партнерів НАТО та країн Середземноморського Діалогу. Основним завданням грантів НАТО є підтримати співпрацю між науковцями у пріоритетних науково-дослідних галузях, що включають пріоритети НАТО та пріоритети країн-партнерів НАТО.

 

Програма TEMPUS

TEMPUS – одна з програм Європейського Союзу, яка сприяє проведенню соціальних і економічних реформ і розвитку країн-партнерів ЄС. Програма фінансується із засобів Європейського Союзу. Завдання програми – сприяння розвитку систем вищої освіти в деяких третіх країнах (країнах-партнерах) через збалансовану співпрацю з ними.  Програма передбачає такі категорії проектів: спільні проекти, структурні заходи, національні проекти і проекти кількох країн. Оголошено новий II етап  програми - ТЕМПУС IV. Метою програми є: розробка нових учбових курсів або перегляд старих; сприяння у проведенні структурних реформ вищої школи; розробка і впровадження політики проведення реформ і розробка стратегічних планів розвитку; сприяння взаємовигідній співпраці різних організацій і відомств в окремих областях; надання матеріальної допомоги в рамках окремих проектів.

Детальніша інформація на сайті:

http://ec.europa.eu/education/programmes/tempus/call09/call_en.pdf 

http://tempus.org.ua/uk/konkurs-tempus-iv.html  

 

Програма VISBY

Програма Visby сприяє налагодженню зв’язків та посиленню співробітництва між освітніми та науково-дослідними установами Швеції та країн Балтійського Регіону, Білорусії і України. У рамках даної програми надаються стипендії на навчання та гранти на проведення наукових досліджень у всіх галузях науки.

Детальнішу інформацію можна знайти на сайті: http://www.studyinsweden.se

Освітній портал: www.osvita.org.ua

Європейський освітній портал: http://www.eu-edu.org/

 

CORDIS PARTNERS SERVICE

http://cordis.europa.eu/fp7/partners_en.html

CORDIS   PARTNERS   SERVICE   -  безкоштовна  он-лайнова   служба пошуку партнерів для спільної роботи в 7РП ЄС.  Опублікуйте ідею Вашого проекту або огляд роботи  Вашої компанії,  щоб залучити  партнерів для спільних   досліджень,   або   просто   проаналізуйте   наявну   інформацію та знайдіть партнерів, які відповідають сфері Ваших інтересів.

CORDIS PARTNERS SERVICE допоможе провести пошук партнерів по всій Європі.   На   веб-сторінці   CORDIS   PARTNERS   розміщуються   новини за різноманітними тематичними напрямами, подаються успішні історії та веб-сторінки партнерів. Інформація постійно оновлюється.

 

ПРОЕКТ IDEALIST

http://www.lp.edu.ua/idealist-extend/index.html#mehanizm_PS

У проекті Idealist-extend (галузь “Технології інформаційного суспільства”)використовується високоефективний механізм пошуку партнера – Partner Search (http://www.ideal-ist.net/partner-search) . Цей засіб допоможе Вам швидко та раціонально знайти партнерів для власного проекту чи під’єднатися до консорціуму та виступити як партнер.

Ви можете скористатися механізмом Partner Search якщо: потрібен партнер для виконання специфічних задач в межах Вашого проекту; потрібен партнер, який виступив би координатором Вашого проекту; в Вас є великий проект, але не має партнерів; Ви вже маєте партнерів, але хочете знайти кращих.

 

Стипендії Маккуорі для навчання в Австралії

Університет Маккуорі пропонує часткові стипендії для іноземних студентів. Такі стипендії можуть бути використані для оплати коштів за навчання. Перш ніж подавати документи на отримання стипендії, аплікант має отримати підтвердження свого вступу на обрану програму.

Спеціальності: інженерія, навколишнє середовище, науки про людину, медіа, лінгвістика, освіта.

Рівень: бакалавріат, магістратура.

Розмір гранту: AUD$10 000

Необхідні документи: аплікант має заповнити онлайн-заявку.

Дедлайн: 1 лютого, 2 липня 2016 року.

Джерело: http://www.mq.edu.au/study/international-students/scholarships/macquarie-university-international-scholarships/VCIS

 

Стипендія від Кларендонського фонду для навчання в Оксфорді

Іноземні студенти можуть взяти участь у конкурсі на отримання стипендії для навчання в Оксфорді.

Спеціальності: всі спеціальності.

Рівень: магістратура, аспірантура.

Розмір гранту: покриття витрат на навчання, щомісячна стипендія.

Необхідні документи: немає окремої процедури подачі заявки на стипендію. Усі, хто вступає на програми магістратури й аспірантури, які починаються у січні, автоматично розглядаються як кандидати на отримання стипендії.

Дедлайн: 8 січня, 22 січня 2016 року.

Джерело: http://www.ox.ac.uk/clarendon/about/clarendon-scholarships

  

Магістерські програми у сфері політичних студій в Університеті Тарту 2016-2017

 Інститут Урядування та Політичних Студій оголошує конкурс для навчання за наступними магістерськими програмами англійською мовою: 

Часткові стипендії (які покривають вартість навчання) доступні для найкращих аплікантів на всі програми. Всі апліканти будуть автоматично розглядатися для виділення стипендій.

Чому українцям варто навчатися саме в Естонії?

 •  Естонія – країна з високими освітніми стандартами. Університет Тарту належить до 3% найкращих університетів світу (Times Higher Education World University Rankings 2013-14).
 • Університет Тарту – науковий і дослідницький осередок, де студенти і дослідники працюють разом в англомовному середовищі;
 • Під час навчання в Університеті Тарту у вас буде багато можливостей для обміну (тривалістю 1 семестр чи рік) у ряді університетів світу, для участі у Літніх/Зимових Школах чи стажування.
 • Магістратура в Естонії – це чудова інвестиція в майбутнє: ви отримаєте диплом високого рівня за доступні кошти;
 • Естонія – безпечна і динамічна країна. Естонія має сучасну інфраструктуру: в країні працює система електронного урядування та Wi-Fi майже у кожному куточку.
 • Тарту – старовинне університетське місто, історично пов’язане з Росією та Західною Європою. Кожен в місті знайде щось цікаве для себе: затишні кафе та круті бари і клуби в центрі міста, чудові парки, місця культурного відпочинку світового рівня та багато іншого. Більше причин обрати саме Тарту можна знайти тут: http://bit.ly/1zoAN6M

Ми чекаємо на заявки від потенційних студентів, які бажають навчатися за вищеназваними програмами, незалежно від їхнього теперішнього навчального профілю та спеціалізації. Всі програми поєднують комплексну академічну підготовку та навчання за основною спеціалізацією. Таким чином, випускники програм, стають кваліфікованими фахівцями, готовими до роботи на державній службі, в приватному секторі чи в академічній сфері.

 Кінцевий термін подання заявок15 квітня 2016 року.

Додаткову інформацію стосовно програм та аплікаційного процесу можна знайти за посиланням: www.ut.ee/politicalscience

АБО

Написавши Олівії Вирк (Oliivia Vork )на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Також Ви можете зв’язатися з українськими студентами, які вже навчаються в Університеті Тарту та почути інформацію «з перших вуст»: http://www.ut.ee/en/why-choose-university-tartu-studies-and-research/international-student-ambassadors

Програма імені Фулбрайта в Україні – стипендії для молодих викладачів та дослідників

ГУМАНІТАРНІ, СОЦІАЛЬНІ, ТОЧНІ, ТЕХНІЧНІ ТА ПРИРОДНИЧІ ДИСЦИПЛІНИ

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні;
 • викладати (на умовах повної або неповної ставки)у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі;
 • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів);
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

 Умови гранту:

 • щомісячна стипендія;
 • додаткові кошти на придбання професійної літератури;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

 Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада 2016

 Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/35/faculty.html

 

Програма імені Фулбрайта в Україні – стипендії для молодих викладачів та дослідників

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні;
 • викладати (на умовах повної або неповної ставки)у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі;
 • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів);
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

 • щомісячна стипендія;
 • додаткові кошти на придбання професійної літератури;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада 2016

Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/35/faculty.html

Координатор Програми:

Інна Бариш Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Асистенти Програми:   

Анна Пасенко  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Олена Прокопчук  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Стипендії “Chevening” для навчання у Великобританії

Щороку іноземні апілканти мають можливість подати документи на отримання однієї з найпрестижніших стипендій Великобританії – “Chevening”. Програмою передбачено навчання на магістерській програмі протягом одного року.

Спеціальності: всі спеціальності.

Рівень: магістратура.

Розмір гранту:

 • покриття витрат на навчання
 • щомісячна стипендія
 • тревел-грант
 • одноразова грошова виплата після прибуття студента до Великобританії
 • покриття візових витрат
 • тревел-гранти на відвідування подій у Великобританії у рамках програми

Необхідні документи: апілканти мають заповнити онлайн-форму. Їм буде запропоновано підготувати кілька есе, а також додати рекомендаційні листи та мовні сертифікати. Серед обов’язкових вимог – наявність 2 років професійного досвіду (мінімум 2 800 годин).

Дедлайн: 8 листопада 2016 року.

Джерелоhttp://www.chevening.org/

  

Стипендії для навчання в університеті Лейдена

Університет Лейдена (Leiden University) виділяє кошти на підтримку іноземних студентів, зацікавлених у навчанні на магістерських програмах. Перш ніж подавати документи на стипендію, аплікант має подати заявку на навчання в Лейденському університеті та прикріпити до неї мотиваційний лист, який засвідчуватиме бажання отримати стипендію.

Спеціальності: всі спеціальності університету.

Рівень: магістратура.

Розмір гранту:

 • 10 000 євро
 • 15 000 євро
 • Повне покриття коштів на навчання

Необхідні документи:

 • копія паспорта
 • мотиваційний лист
 • копії дипломів та оцінок
 • копії сертифікатів IELTS, TOEFL, CPE
 • CV
 • 2 рекомендаційні листи
 • Додаткові документи залежно від програми

Дедлайн: 1 лютого 2017 року.

Джерелоhttp://prospectivestudents.leiden.edu/scholarships/scholarship/lexs.html

 

Стипендії від Вишеградського фонду

Студенти з України можуть подавати заявки на отримання стипендії від Вишеградського фонду, який підтримує навчання у країнах Вишеградської четвірки: Чехії, Польщі, Угорщині та Словаччині. Студенти можуть обирати будь-який акредитований навчальний заклад – коледж, університет, дослідницький інститут, мистецьку академію.

Спеціальності: всі спеціальності.

Рівень: магістратура, аспірантура.

Розмір гранту:

 • €2,300/на семестр для стипендіата + €1,500/на семестр для приймаючої установи
 • Можливість отримання тревел-гранту

Необхідні документи:

 • Офіційний переклад диплому
 • Лист з приймаючої установи
 • Робочий/дослідницький план
 • Рекомендаційний лист (тільки для аспірантів)

Дедлайн: 31 січня.

Джерелоhttp://visegradfund.org/scholarships/

http://visegradfund.org/home/

 

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative