Історико-юридичний факультет

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Новини факультету

Конференції

Документальні фільм

Матеріально-технічна база

Абітурієнтам

Кузьменко Юлія Володимирівна

кандидат історичних наук, доцент

Науково-педагогічна діяльність

Народилася 4 грудня 1981 р. Протягом 1999 – 2004 рр. навчалася на історико-правознавчому факультеті НДУ імені М. Гоголя. У 2004 – 2006 рр. працювала вчителем історії у Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя. У 2005 р. з відзнакою закінчила магістратуру. З 2005 р. працювала асистентом кафедри всесвітньої історії. З 2007 р. навчалася в аспірантурі при кафедрі історії України Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

У 2012 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему: «Партійно-радянська номенклатура в умовах суспільно-політичних трансформацій в Українській РСР (1985 – 1991 рр.)».

З 2012 р. і до сьогодення працює доцентом кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин НДУ імені Миколи Гоголя.

У 2017 р. разом з колегами з Педагогічного університету в Кракові ініціювала та організувала Міжнародну українсько-польську літню школу «Виклики для сучасної демократії», яка вже три роки поспіль є платформою для розвитку неформальної освіти та молодіжних обмінів.

Викладає такі навчальні дисципліни: Історіографія всесвітньої історії, Європейська інтеграція: теорія та практика, Історія повсякденності, Новітня історія країн Азії та Африки.

Коло наукових інтересів – партійно-радянська номенклатура УРСР; політичні еліти та лідерство, історіографія всесвітньої історії, історія повсякденності радянського суспільства, молодіжна робота та молодіжна політика.