Самойленко Григорій Васильович 

Завідувач кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу, доктор філологічних наук, професор

Народився 1 травня 1935 р. у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Служив на Північному Флоті. Закінчив Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка (1963) і тут же -  аспірантуру (1967-1970), докторантуру (1980-1982). Працював у Згурівській школі-інтернаті (1963-1967). З 1970 р. викладає  в Ніжинській вищій школі. 1971 р. захистив кандидатську дисертацію  «Стихотворная сатира и юмор периода Великой Отечественной войны». 1988 р. захистив докторську дисертацію «Литературно-критическая деятельность А.А. Фадеева и развитие советской критической мысли 20-50-х годов» (зі спеціальності 10.01.02 — радянська багатонаціональна література).  Доктор філологічних наук (1988), професор (1989), декан філологічного (історико-філологічного) факультету (1972-1974, 1988-2004), зав. кафедри російської та зарубіжної літератури (1974-1988), історії культури, літератури та народознавства (1991-2003), російської і зарубіжної літератури та історії культури (2003-2016), словʼянської філології, компаративістики та перекладу (з 2016  р. - дотепер).

Детальніше ...

Ісаєнко Катерина Петрівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу

У 2000 р. закінчила філологічний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя за спеціальністю «українська мова і література та зарубіжна література», диплом магістра з відзнакою.

З вересня 2000 по жовтень 2004 — на посаді асистента кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу НДУ ім. М. Гоголя.

З 2001 по 2004 — аспірантура при кафедрі російської і зарубіжної  літератури та історії культури НДУ ім. М. Гоголя.

У жовтні 2004 року захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 10.01.05 - «порівняльне літературознавство». Тема кандидатської дисертації - «М. Гоголь та П. Куліш: проблема типології художньої свідомості».

Має понад 20 статей та методичних розробок. Виступає з доповідями на наукових конференціях та методичних семінарах.

Коло наукових інтересів — творчість М.В. Гоголя, творчість П. Куліша, теорія компаративістики.

Корнєєва Людмила Леонідівна

Кандидат філософських наук, доцент  кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу

Народилась у м. Шостка. Закінчила музичне училище у м. Суми (спеціальність: скрипка; кваліфікація за дипломом: викладач ДМШ, артист оркестру) та Ніжинський державний педагогічний інститут ім. М.В. Гоголя (спеціальність: російська мова і література; кваліфікація за дипломом: вчитель російської мови і літератури. Дипломна робота присвячена творчості Юрія Козакова, науковий керівник – доктор філологічних наук, професор П.В. Михед). Після закінчення аспірантури (Київський національний університет ім. Т. Шевченка, науковий керівник – доктор філософських наук, професор Л. Т. Левчук) у 1998 році захистила дисертацію «Абстракціонізм як об’єкт естетичного аналізу» та отримала науковий ступінь кандидата філософських наук зі спеціальності «Естетика». У 2001 році присвоєне вчене звання доцента. У 2006 – 2009 роках перебувала у докторантурі Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (дисертаційна тема: Демаркація та взаємодія естетичного й художнього в буттєвості людини).

Детальніше ...

Остапенко Людмила Михайлівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу

Закінчила російське відділення філологічного факультету НДПУ. Стала першою аспіранткою Ніжинської вищої школи. Працювала молодшим науковим співробітником Гоголезнавчого центру. З 1998 року займається викладацькою діяльністю.  1999 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю "російська література" на тему "Щоденник письменника" Ф.М. Достоєвського: в пошуках пророчого слова".  

Має понад півсотні наукових та методичних праць з історії російської та зарубіжної літератури, гоголезнавства, гебраїстики. 

Останнім часом займається дослідженням сучасної зарубіжної літератури.

Якубіна Юлія Василівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу

Закінчила Ніжинський державний педагогічний інститут 1981 р.

Викладає курси історії зарубіжної літератури, дитячу літературу на філологічному факультеті та факультеті іноземних мов. Виконувала обов'язки зам. декана філологічного факультету із заочної форми навчання, члена ради факультету, методичної комісії, куратора групи. Керує курсовими роботами, спрямовує науково-дослідну роботу студентів.

З науковими доповідями виступала на міжнародних і всеукраїнських конференціях, присвячених життю і творчості М. Гоголя.

Детальніше ...

Клипа Наталія Іванівна

к.ф.н., доцент

(04.11.1964 с. Гайворон Бахмацького району Чернігівської обл.)

Закінчила Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя (1986)

Аспірантуру закінчила в 1996 році.

На кафедрі працює з 1 вересня 2012 року.

Дисципліни: сучасна російська літературна мова, загальне мовознавство, когнітивна лінгвістика

За час роботи в університеті видано близько 50 праць.

Детальніше ...

Петрик Олена Михайлівна

1999 року закінчила філологічний факультет Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя й здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача української мови і літератури, зарубіжної літератури. 2004 року вступила до аспірантури при Ніжинському державному університеті на спеціальність "українська мова". На кафедрі російської мови і перекладу працює з 2008 року. Коло наукових інтересів: морфеміка української мови, зіставні дослідження граматичної та лексичної будови української та російської мов. Опубліковано 8 наукових статей. Викладає такі курси: практичний курс українсько-російського перекладу, основи наукових досліджень, порівняльна лексика української і російської мов.

Детальніше ...

Сидоренко Валентина Олександрівна

кандидат філологічних наук, доцент

Народилася 03.02.1957 року в м.Єнакієве Донецької обл. З 1976р. по 1980р. навчалася на філологічному факультеті Ніжинського державного ордена Трудового Червоного Прапора педагогічного інституту ім. М.В.Гоголя, після закінчення якого 5 років працювала вчителем російської мови і літератури та організатором позакласної роботи в школах Тельманівського району Донецької області.

Детальніше ...

Гетьман Людмила Іванівна

кандидат філологічних наук, доцент.

Народилася 5 травня 1949 року в р. Дорогобуж Смоленської області (Росія). У 1966 році вступила на історико-філологічний факультет Смоленського державного педагогічного інституту, який закінчила в 1970 році, отримавши спеціальність "учитель російської мови і літератури". Після закінчення інституту працювала асистентом кафедри російської мови Смоленської педагогічного інституту. У 1973 р. вступила до аспірантури при кафедрі загального мовознавства Московського державного педагогічного інституту. У 1977 року захистила кандидатську дисертацію "Семантико-синтаксичні зв'язки слова робота (досвід системного опису лексики)".

Детальніше ...

Бондар Надія Олександрівна

кандидат філологічних наук, доцент

19.12.1955 року народження. Вищу освіту отримала в Ніжинському державному педагогічному інституті імені М.В. Гоголя, навчаючись на російському віддленні з 1973 по 1977 роки. За результатами державних екзаменів була рекомендована до аспірантури, але поїхала працювати у Червоноіванівську середню школу-інтернат Криничинського району Дніпропетровської області вчителем російської мови і літератури, де і працювала до 1980 р. З 1980 і до цього часу працює у Ніжинському ДПУ, потім — університеті. 1984-1987 роки навчання в аспірантурі при кафедрі російської мови Київського державного педагогічного інституту імені М. Горького. У 1990 захистила кандидатську дисертацію (науковий керівник — доктор філологічних наук, професор Кононенко В.І.). З 1992 року — доцент кафедри російської мови. Має більше 50 публікацій, серед яких 6 методичних посібників. Коло наукових інтересів: сучасний словотвір; мова та стиль художніх творів; особливості перекладу творів різних жанрів.

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative