Самойленко Григорій Васильович 

Завідувач кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури, доктор філологічних наук, професор

Народився в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Служив на Північному Флоті. Закінчив Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка (1963). Працював у Згурівській школі-інтернаті. З 1970 р. викладає  в Ніжинській вищій школі. 1971 р. захистив кандидатську дисертацію  «Стихотворная сатира и юмор периода Великой Отечественной войны». 1988 р. захистив докторську дисертацію «Литературно-критическая деятельность А.А. Фадеева и развитие советской критической мысли 20-50-х годов» (по специальности 10.01.02 — радянська багатонаціональна література).  Доктор філологічних наук (1988), професор (1989). Декан філологічного (історико-філологічного) факультету (1972-1974, 1988-2004), зав. кафедри російської та зарубіжної літератури (1974-1988), історії культури (1991-2003), російської і зарубіжної літератури та історії культури (з 2003 р.).

Детальніше ...

Драчук Любов Іванівна

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури

Закінчила філологічний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя по спец. «російська мова і література» у 1978 р.

З 1989 року працювала на кафедрі методики викладання української мови і літератури НДПУ ім. М. В. Гоголя. У 2000 році захистила дисертацію на тему «Морально-етичне виховання учнів на традиціях українського народу під час  вивчення української літератури». У 2000 році присвоєно звання доцента. Керувала навчально-методичним центром Ніжинського державного університету у м. Прилуках (2003-2005). Завідувала кафедрою методики викладання української мови і літератури (2003-2008). Займалась проблемою: «Актуальні питання викладання літератури у школі і вузі». З 2008 року — доцент кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури.

Детальніше ...

Ісаєнко Катерина Петрівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури

У 2000 р. закінчила філологічний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М. В. Гоголя за спеціальністю «українська мова і література та зарубіжна література», диплом магістра з відзнакою.

З вересня 2000 по жовтень 2004 – на посаді асистента кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури НДУ ім. М. Гоголя.

З 2001 по 2004 – аспірантура при кафедрі російської і зарубіжної  літератури та історії культури НДУ ім. М. Гоголя.

У жовтні 2004 року захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 10.01.05 – «порівняльне літературознавство». Тема кандидатської дисертації - «М. Гоголь та П. Куліш: проблема типології художньої свідомості».

Має понад 20 статей та методичних розробок. Виступає з доповідями на наукових конференціях та методичних семінарах.

Коло наукових інтересів — творчість М. В. Гоголя, творчість П. Куліша, теорія компаративістики.

Корнєєва Людмила Леонідівна

Кандидат філософських наук, доцент  кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури

Народилась у м. Шостка. Закінчила музичне училище у м. Суми  (спеціальність: скрипка; кваліфікація за дипломом: викладач ДМШ, артист оркестру) та Ніжинський державний педагогічний інститут (спеціальність: російська мова і література; кваліфікація за дипломом: вчитель російської мови і літератури). Після закінчення аспірантури (Київський національний університет ім. Т. Шевченко, науковий керівник – доктор філософських наук, професор Л. Т. Левчук) у 1998 році захистила дисертацію «Абстракціонізм як об’єкт естетичного аналізу» та отримала науковий ступінь кандидата філософських наук зі спеціальності «Естетика». У 2001 році присвоєне вчене звання доцента. У 2006–2009 роках перебувала у докторантурі Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (дисертаційна тема: Демаркація та взаємодія естетичного й художнього в буттєвості людини).

Детальніше ...

Остапенко Людмила Михайлівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури

Закінчила російське відділення філологічного факультету НДПУ. Стала першою аспіранткою Ніжинської вищої школи. Працювала молодшим науковим співробітником Гоголезнавчого центру. З 1998 року викладає на кафедрі російської та зарубіжної літератури та історії культури.  1999 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю "російська література" на тему "Щоденник письменника" Ф.М. Достоєвського: в пошуках пророчого слова".  

Має понад 40 наукових та методичних праць з історії російської та зарубіжної літератури, гоголезнавства, гебраїстики. 

Останнім часом займається дослідженням зарубіжної літератури ХХ ст.

Чоботько Олександр Васильович

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури

1995 року закінчив історико-філологічний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя за спеціальністю «російська мова, література та історія». В 1999-2003 роках працював молодшим науковим співробітником Центру гоголезнавчих досліджень при НДПУ ім. М.В. Гоголя. В 2002 році захистив  дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спец. “російська література” по темі «Проблеми сприйняття В.Розановим особистості і творчості М.В. Гоголя» при Дніпропетровському національному університеті.

Детальніше ...

Якубіна Юлія Василівна

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської і зарубіжної  літератури та історії культури

Закінчила Ніжинський державний педагогічний інститут 1981 р.

Викладає курси історії зарубіжної літератури, дитячу літературу на філологічному факультеті та факультеті іноземних мов. Виконувала обов'язки зам. декана філологічного факультету із заочної форми навчання, члена ради факультету, методичної комісії, куратора групи. Керує курсовими роботами, спрямовує науково-дослідну роботу студентів. 

З науковими доповідями виступала на Міжнародних і Всеукраїнських конференціях, присвячених життю і творчості М. Гоголя.

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонни довідник

Партнери

     

  

Google Analytics Alternative