Факультет психології і соціальної роботи

Деканат

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Каталог вибіркових дисциплін

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

На кафедрі працює з 2006  року.

Посада - доцент (2006 р.).

Науковий ступінь - кандидат педагогічних наук (1983 р.).

Вчене звання - доцент (1986 р.).

Освітнє і наукове зростання. Вищу освіту здобула у 1975 р., закінчивши з відзнакою Ніжинський державний педагогічний інститут імені М.В.Гоголя за спеціальністю «Музика і співи», отримала кваліфікацію вчителя музики і співів. У 1981 р. закінчила аспірантуру та захистила кандидатську дисертацію на тему “Формування естетичних потреб у дітей підліткового віку” за спеціальністю 13.00.01 - теорія та історія педагогіки (диплом кандидата педагогічних наук - 1983 р.).

Професійне зростання. Із 1978 р. працює у Ніжинському державному університеті на посадах: викладача кафедри музичного виховання (1975-1978 рр.), викладача кафедри педагогіки (1981-1986 рр.), доцента кафедри педагогіки (1986-2006 рр.), завідувача кафедри вокально-хорової та педагогічної майстерності (1986-2006 рр.), доцента кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи (з 2006 р.)

Професійні відзнаки:

Всеукраїнські – нагороджена знаком «Відмінник освіти України» (1995), Почесною грамотою МОН України (1990, 1998); нагрудним знаком "За наукові та освітні досягнення» (2020);

Університетські – нагрудний знак «Заслужений працівник Ніжинського університету імені Миколи Гоголя» (2020 р.) Грамоти та Подяки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (2010 р., 2017 р.), Диплом лауреата премії Вченої ради НДУ «За успіхи у науковій роботі зі студентами - 2020» (2021р.).

Наукові інтереси, публікації. Основний напрямок наукових пошуків – теорія та історія соціальної роботи та соціальної педагогіки. У своєму науковому доробку має більше 130 публікацій, серед яких монографії, підручники, навчальні та навчально-методичні посібники, методичні рекомендації, статті у фахових, зарубіжних, наукометричних виданнях.

Навчальна і методична робота. Розробила та викладає навчальні дисципліни: “Етика соціальної роботи”, “Менеджмент соціальної роботи”, “Менеджмент у позашкільній та інклюзивній освіті”, “Система організації соціальних служб”, “Спеціалізовані служби соціальної сфери”, “Корпоративна культура соціального закладу”, “Професійно-етична культура соціального працівника”, “Гендерні дослідження”; керує курсовими, кваліфікаційними роботами. Під керівництвом Володченко Ж.М. було успішно захищено понад 30 кваліфікаційних (дипломних, магістерських) робіт; підготовлені та опубліковані студентські наукові праці; молоді науковці ставали переможцями та призерами Всеукраїнських наукових конкурсів та предметних олімпіад.

Громадська і виховна робота. З 2006 р. є куратором студентських академічних груп; з 2017 р. - вчений секретар Вченої ради факультету психології та соціальної роботи. Членкиня з 2011 р. Всеукраїнської громадської організації «Молодь на роздоріжжі», яка об’єднує соціальних педагогів, вчителів ЗСО та викладачів ЗВО в розробці та реалізації профілактичних соціальних програм для підлітків та молоді. Із 2008 р. працює у програмі "Майбутнє починається сьогодні" (рекомендовано МОН України до використання в ЗСО), розробленою ВГО "Міжнародний шкільний проект". Менеджер проєкту соціальної дії «Parents Coffee Club» (British Council Україна, 2021). Учасниця проєкту "Інтерактивний скансен" (DOBRE, 2021).