Факультет психології і соціальної роботи (архів)

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Напередодні Дня захисту дітей, 31.05.21 відбувся всеукраїнський міжвузівський методичний семінар "Актуальні проблеми професійної підготовки вчителя НУШ" (у рамках співпраці з ЗЗСО м. Ніжина) на базі кафедри педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту НДУ імені Миколи Гоголя. Захід об'єднав учителів м. Ніжина, адміністрацію закладів освіти, роботодавців, здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівнів, викладачів Кам'янець- Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Рівненського державного гуманітарного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та НДУ імені Миколи Гоголя. Метою заходу стало поглиблення знань здобувачів вищої освіти щодо організації освітнього процесу початкової школи та аналізу актуальних проблем НУШ, співпраця зі стейкхолдерами, створення онлайнової платформи з вирішення актуальних питань, обміну думками між вищими навчальними закладами України.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся декан факультету психології та соціальної роботи НДУ імені Миколи Гоголя ТИМОШЕНКО Олексій Анатолійович, який побажав плідної співпраці й теплої комунікації всім присутнім.

Завідувачка кафедри педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту, доктор пед.наук, професор ТУРЧИН Тамара Миколаївна ознайомила здобувачів освіти з сучасними підходами до професії "Вчитель початкових класів ЗЗСО", наголосивши на нових ролях, які покладаються на педагогів.

Потім усі присутні змогли насолодитися чудовими компетентними доповідями учителів-спікерів.

ЗЕЛЕНЬКО Олена Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель-методист Ніжинської гімназії 3, Відмінник освіти України окреслила позитивні моменти в підготовці випускників і звернула увагу на проблемні місця, порадила додати предмет "ЯДС" до навчального плану.

Учитель-методист Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. 10 ДМИТРІЄВА Людмила Валентинівна поділилася з учасниками семінару власним 15-річним досвідом упровадження елементів інноваційної технології "Школа діалогу культур", підкресливши, що засади НУШ співзвучні ідеям "Школи діалогу культур" і порадила студентам більш детально ознайомитися з її принципами.

Учитель-методист Ніжинського НВК 16 "Престиж", Відмінник освіти України, освітній експерт ШАФРАЙ Тетяна Іванівна наголосила на ролі вчителя, батьків, учнів під час навчання в початковій школі й порадила ввести курс для студентів "Формувальне оцінювання в НУШ".

Учитель початкових класів Ніжинської гімназії 2 ГОЛОВЕЙ Юлія Олександрівна поділилась власним досвідом упровадження діяльнісних і ігрових методів навчання з молодшими школярами.

Учитель початкових класів Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. 15 ДЕШКО Ольга Олександрівна ознайомила слухачів з власними родзинками використання інноваційних методів навчання й виховання. Запропонувала ввести пропедевтичну практику для студентів, починаючи з 1 курсу.

У обговоренні взяли участь: завідувачка кафедри теорії та методик початкової освіти Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, канд.філол.наук, доцент ГУДИМА Наталія Василівна; завідувачка кафедри теорії та методик початкової освіти Рівненського державного гуманітарного університету, канд.пед.наук, доцент СУРЖУК Тетяна Борисівна; викладач кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, канд.пед.наук САЄНКО Юлія Олександрівна; студентка 3 курсу спеціальності Початкова освіта Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка КОПАЧ Ольга.

Модерували захід доценти Білоусова Надія Валентинівна та Гордієнко Тетяна Володимирівна.

Дякуємо колегам за чудові, натхненні виступи, позитивну комунікацію, взаєморозуміння й співпрацю!

Бажаємо всім міцного здоров'я, гарно відпочити влітку й набратися сил! До нових зустрічей!