Робота зі студентами

Вечір пам'яті поета Ф. Богушевича

Студентські збірники

Один з основних напрямків діяльності кафедри — робота зі студентами. Вона здійснюється в різних напрямах. Один з них — наукова робота. Уже традиційним стало проведення міжнародної студентської наукової конференції «Ніжинська історико-філологічна школа: минуле, сьогодення, майбутнє» (2001, 2004, 2006, 2008рр.). За результатами якої випущені збірники статей. Учасниками конференцій були студенти з Росії, Білорусі, Польщі, багатьох міст України (Луцьк, Житомир, Суми, Чернігів, Кривий Ріг, Київ, Маріуполь, Ніжин, Миколаїв, Луганськ, Прилуки).

Студенти російського відділення щорічно виступають з повідомленнями на звітній конференції молодих науковців НДУ імені Миколи Гоголя та всеукраїнській конференції студентської та аспірантської  молоді «Від духовних джерел Візантії до сучасної України» (Київський славістичний університет).

Викладачі кафедри брали участь у підготовці та проведенні ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури (2004-2006рр.)

Студентська наукова робота відображена також у публікаціях як індивідуальних так і у співавторстві з викладачами — науковими керівниками.

Ще одним аспектом роботи зі студентами є виховна. Упродовж багатьох років проводився Тиждень російської мови, яким передбачалося наступні заходи: лінгвістичний КВК, вікторини, конкурси стіннівок, гра «Щасливий випадок» та ін.

Зустрічі з цікавими людьми є традицією на філологічному факультеті (проф. Лебединська Т.Н. із Санкт-Петербургу, історик Яніс Каррас із Афін, поет Л.Горлач, член Національної спілки журналістів Н.П.Онищенко).

До знаменитих дат проводяться літературно-мистецькі заходи. Так, до 200-річчя М.В. Гоголя було організовано літературний вечір «Читаємо Гоголя разом», до 170-ліття Ф.Богушевича — вечір-портрет «Видатні випускники Ніжинської вищої школи», у яких взяли участь разом із студентами й викладачі; до 100-ліття І.Кошелівця «І.Кошелівець, Е.Андієвська: повернення на Батьківщину».

У своєрідні концерти перетворюються відкриті заліки з виразного читання, риторики, на які запрошуються викладачі, студенти, рідні, знайомі тих, хто виступає.

Екскурсії до музеїв університету Ніжина, Мотроновки, Батурина, Києва, Чернігова та інші допомагають студентам краще познайомитись з рідним краєм та Україною.

Читаємо Гоголя разом

І. Кошелівець, Е. Авдієвська: повернення на Батьківщину