Факультет природничо-географічних і точних наук

Деканат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра фізичного виховання

Кафедра математики, фізики та економіки

Кафедра інформаційних технологій та аналізу даних

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини факультету

Матеріали конференцій

Найцікавіше знаходиться тут

Акредитація та ліцензування

Руденко Микола Петрович

Науковий ступінь та вчене звання:

Кандидат педагогічних наук (2000). Наукова спеціальність: теорія та методика навчання фізики. Тема дисертації: «Домашній експеримент в навчанні фізики учнів основної школи».

Доцент кафедри фізики (2002).

Освіта:

• Чернігівський педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка (1999). Аспірантура при кафедрі педагогіки, психології та методик навчання фізики та математики.

• Ніжинський державний педагогічний інститут імені М.В. Гоголя (1981). Спеціальність: Математика і фізика.

Трудова діяльність:

• 2001-терепішній час – доцент кафедри фізики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

• 1999-2001 – асистент кафедри фізики Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя.

• 1996-1999 – аспірант кафедри педагогіки, психології та методик навчання фізики та математики Чернігівського педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

• 1995-1996 – викладач-стажист кафедри фізики Ніжинського державного педагогічного інституту імені М.В. Гоголя.

• 1982-1995 – вчитель математики та фізики Колісниківської неповної середньої школи Ніжинського р-н, Чернігівської обл. (з 1987 року – заступник директора з навчально-виховної роботи цієї ж школи).

• 1981-1982 – вчитель математики та фізики Федосіївської восьмирічної школи Красноокнянського району Одеської області.

Викладання:

Викладає для студентів бакалаврату навчальні курси «Основи охорони праці», «Патентознавство», «Дисципліни спеціалізації».

Коло наукових інтересів:

Методика навчання фізики в середній школі.

Публікації:

Автор більше 70 наукових та науково-методичних публікацій, у тому числі:

• Методика навчання фізики у старшій школі: Навч. посібник / [В.Ф. Савчекнко, М.П. Бойко, М.М. Дідович, В.М. Закалюжний, М.П. Руденко]; за ред. В.Ф. Савченка. – К.: ВЦ ”Академія”, 2011. – 296 с. (лист № 1.4/18 – Г – 1022 від 08.05.2008 р.).

• Савченко В.Ф. Навчальний фізичний експеримент (методичний практикум): Навчальний посібник для студентів / В.Ф. Савченко, М.П. Бойко, М.М. Дідович, В.М. Закалюжний, М.П. Руденко; заг. ред. В.Ф. Савченка. – Ніжин: Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, 2011. – 540 с. (лист від 07.06.11 № 1/11-4629).

• Руденко М.П., Шовкопляс В.С. Варіант постановки лабораторної роботи ”Визначення питомих електричних опорів твердих діелектриків” у курсі загальної фізики // Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка. Випуск 109. Серія: педагогічні науки. – Чернігів: ЧНПУ, 2013. –С. 307 – 311.

• Охорона праці в галузі: Навч посібник / О.В. Мельничук, В.М. Закалюжний, М.П. Руденко та ін. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2014. – 206 с.

• Цивільний захист: навч. посібник / Л.М. Кнорозок, О.В. Мельничук, М.П. Руденко та ін. – Ніжин: НДУ імені М. Гоголя, 2015. – 356 с.

• Давиденко С.М., Кнорозок Л.М., Руденко М.П. Організація виконання творчих лабораторних робіт при навчанні фізики в середній школі // Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка. Випуск 127. Серія: педагогічні науки. – Чернігів: ЧНПУ, 2015. –С. 32 – 34.