Факультет природничо-географічних і точних наук

Деканат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра фізичного виховання

Кафедра математики, фізики та економіки

Кафедра інформаційних технологій та аналізу даних

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини факультету

Матеріали конференцій

Найцікавіше знаходиться тут

Акредитація та ліцензування

Варущик Наталія Павлівна

Освіта:

- Чернігівський державний педінститут імені Т.Г.Шевченка (1976).
- Спеціальність: Математика. Учитель математики

Трудова діяльність:

• 2017-терепішній час – ст.. викладач кафедри математики та економіки  Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
  • 1993 –2016 – старший викладач кафедри вищої математики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, учитель математики Ніжинського обласного педагогічного ліцею
  • 1983-1993-викладач методики математики Прилуцького педучилища ім..І. Я. Франка
  • 1990 р. – 1993 -завідувач шкільним відділом Прилуцького педучилища ім..І. Я. Франка

Викладання:

Викладає для студентів бакалаврату навчальний курс «Методики навчання математики»

Коло наукових інтересів:

Теорія та методика навчання математики: «Формування евристичної діяльності старшокласників у евристичному навчанні математики»

Відзнаки:

• Грамота обласного управління освіти (2003), присвоєно звання «Учитель- методист» (2004)

Публікації:

Автор близько  50 наукових та науково – методичних публікацій, у тому числі:

• Евристичне навчання алгебри та початків аналізу. Похідна та її застосування: навчальний посібник / уклад.: Н.П. Вакущик, Л.І. Кацалап. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2013. – 125 с.
  • Евристичне навчання алгебри та початків аналізу. Інтеграл та його застосування: навч. посіб. / уклад. Н.П. Варущик. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2014. – 104 с.
  • Рівнева диференціація як умова формування евристичної діяльності старшокласників у процесі навчання алгебри і початків аналізу // Фізико-математичні записки: Збірник наукових праць. – Ніжин, Видавництво НДУ імені Миколи Гоголя, 2014.
  • Евристичне навчання математики. Рівняння й нерівності: навч. посібник / Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2015. – 88 с.
  • 46. Формування соціальних компетентностей у евристичному навчанні математики / Н.П. Варущик // Фізико-математичні записки. Збір­ник наукових праць. – Ніжин, – С. 71-79.
  • Формування математичних компетентностей у евристичному навчанні: навч. посібник / Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2016. – 110 с.
  • Варущик Н.П. Формування евристичної діяльності старшокласників у процесі навчання алгебри і початків аналізу // Педагогічні обрії. – 2016. № 4 (88). – С. 46-55.
  • Варущик Н.П. Комп’ютерно-орієнтовані уроки у евристичному навчанні алгебри / Н.П. Варущик, Я.В. Горох// Фізико-математичні записки. Збір­ник наукових праць. – Ніжин, 2016. – С. 85-91.
  • Варущик Н.П. Розвиток пізнавальної активності у евристичному навчанні числових систем на уроках математики базової школи / Н.П. Варущик, В.М. Андруша // Фізико-математичні записки. Збір­ник наукових праць. – Ніжин, 2016. – С. 91-97.
  • Вибрані питання методики евристичного навчання математики. Геометрія / Н.П. Варущик. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2017. – 97 с.
  • Варущик Н.П. Формування технологічної компетентності у евристичному навчанні математики / Н.П. Варущик // Збipник нayкoвих пpaць «Вісник навчально-наукового інституту точних наук і економіки» – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2017. – С. 76-80.
  • Барило Н.А. Організація та мето­дика проведення пе­да­го­гічної практики: методичний посібник / Барило Н.А., Тарасенко О.В., Варущик Н.П., Бойко Л.М. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2017. – 85 с.