Go to English

Факультет культури і мистецтв

Деканат

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Творчі колективи

Молодіжний хор “Світич”

Ансамбль народного танцю «Забава»

Оркестр народних інструментів

Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності

Новини факультету

Акредитація та ліцензування

Персоналії

ШУМСЬКИЙ Микола Олександрович

– виконавець, педагог, диригент; заслужений артист України, доцент, завідувач кафедри

Народився  26.03.1960р. в селі Гречана на Хмельниччині. Перший вчитель – М.Л.Обухівський   (викладач Пасічнянської ДМШ). З 1977 по 1980 р. навчався   в  Хмельницькому музичному училищі по класу баяна у Г.І.Чеського. У  1985р.  закінчив оркестровий  факультет Київської  консерваторії по класу баяна у Народного артиста України, проф. В.В.Бесфамільного та по класу диригування  у Народного артиста України, проф. А.Г.Власенко. У 1993 р. закінчив асистентуру – стажування при кафедрі народних інструментів Київської  консерваторії по класу сольного виконавства у В.В.Бесфамільного та по класу ансамблю у Народного артиста України, проф. М.І.Різоля.

З 1985р. працює у Ніжинській вищій школі викладачем кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах, з 1989р. – ст. викладач а з 1997р. – доцент кафедри музичного виховання. 

 У 1985 році очолив оркестр народних інструментів НДУ ім. М. Гоголя, з яким проводить масштабну концертно-просвітницьку роботу. Оркестр є лауреатом міжнародного фестивалю „Калинові грона” (Ніжин, 2004р.); ІІІ Всеукраїнського конкурсу імені Бориса Лятошинського (2011), лауреатом Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів: «Покровські грона калинові», «Ніжин-муз-фест», Спілки поляків «Астер», учасником міських, обласних фестивалів, звітів, тематичних програм, щорічних  моноконцертів, майстер-класів. Репертуар оркестру включає близько 300 творів. З 2001 року М. Шумський очолив оркестр Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької. З того часу обидва оркестри виступають у формі зведеного колективу з яскравим, самобутнім репертуаром. У 2011 році,  під час звіту у м. Чернігові – «Країно, твій подих – то доля моя» – М. О. Шумський, як головний диригент, очолив зведений хор та оркестр м. Ніжина. 

Композиторський та аранжувальний доробок М.О. Шумського представлений творами для хору, фортепіано та перекладеннями для оркестру, що видані окремими збірками:  для оркестрів та ансамблів народних інструментів «Ой, заграйте музиченьки» (у співавт.) (2007), «Твори для фортепіано» (2010), «Хорові твори» (2012), з грифом Міністерства освіти і науки «Хоровий клас» (у співавт.) (2012) та «Хрестоматія з оркестрового класу» (2013). Для оркестру М.О. Шумським створено понад 150 авторських інструментовок. 

 Навчально-методичні видання: посібник «Основи оркестрової підготовки» (у співавт.) (2014); навчальний посібник з грифом Міністерства освіти і науки – «Основи фортепіанної підготовки» (у співавт.) (2008); підручник з грифом Міністерства освіти і науки «Історія виконавства на народних інструментах» (Українська академічна школа) (у співавт.) (2010). 

З 1986 по 2011 рік М.О. Шумський працював у складі «Ніжинського дуету баяністів» спільно з В.Г. Дорохіним. Досягнення: лауреат Міжнародних конкурсів – «Акорди Львова» («Гран-Прі»,2006), дуетів баяністів і акордеоністів (І премія, м. Москва, 2005), «Грай, баян»  (ІІ премія, м. Ржев, 2005), звання лауреата III Міжнародного фестивалю слов’янської музики (м. Харків, 2006); записав 18 творів у фонд Національної радіокомпанії України (з них 5 – з хором «Світич»); брав участь у відеозаписах телепрограм на Першому Національному телеканалі: «Пісні воєнних років», «Твори М.Різоля», «Авторський ювілейний вечір професора М.Різоля» та концертів у Національному палаці «Україна», Національній опері України; брав участь у престижних культурно-мистецьких акціях: Дні української культури в Баварії (1994), «Марш миру» (1997, 1998), Дні культури Болгарії в Україні (1997), «Молодь за майбутнє України» (1999), Дні української культури в Росії (м. Москва, 2002 ), звіти Чернігівщини у Національному палаці «Україна» (1999, 2000, 2003), урядові концерти до Дня Незалежності (1999 р.) та 8 березня (1997), збори «Чернігівського земляцтва у Києві» (2002); Міжнародних та Всеукраїнських музичних фестивалях: Австрія (2000), Киргизстан (1992, 2002), Німеччина (1999, 2001), Польща (1998), Росія (2005) Франція (2013 ). 

М.О. Шумський у складі дуету, в ансамблі з Молодіжним  хором «Світич», як соліст брав участь у концертах в багатьох містах України: у провідних концертних залах Києва, у Глухові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Євпаторії, Каневі, Києві, Кременчуку, Львові, Луганську, Ніжині, Одесі, Севастополі, Сумах, Переяслав-Хмельницькому, Полтаві, Прилуках, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові та ін. 

З 2002 року М.О. Шумський очолює кафедру інструментально-виконавської підготовки факультету культури і мистецтв, є засновником трьох спеціалізацій за спеціальністю «Музичне мистецтво»: «Музика та оркестрова робота», «Музика та режисура музично-виховних заходів», «Музика та естрадно-виконавська діяльність». М. О. Шумський є режисером-постановником багатьох концертних програм в НДУ ім. М. Гоголя. 

Громадсько-організаційна діяльність М.О. Шумського займає вагоме місце у його творчій біографії: Голова оргкомітету та Голова журі Всеукраїнського юніорського конкурсу музикантів (Ніжин, 2006-2013), співорганізатор Міжнародного баян-фесту «Сіверська весна» (Ніжин, 2007), художній керівник «Ніжин-муз-фесту» (2012), Голова журі Міжнародного конкурсу «Сесія» (Ніжин, 2005, 2007, 2009, 2012, 2013). Працював у складі журі Міжнародних конкурсів «FORTISSIMO»-2006 (м. Харків) та баяністі-акордеоністів (м. Дрогобич, 2008).

Нагороджений почесною відзнакою НМАУ ім. П.І. Чайковського «Орден за видатнідосягнення в музичному мистецтві» (2008), грамотами: Міністерства культури України, Міністерства освіти України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Національної Всеукраїнської музичної спілки, Ніжинської міської ради та виконкому, Ніжинської районної ради, Спілки поляків «Астер», посольства Речіпосполитої Польщі в Україні. 

Серед вихованців класу М.Шумського: В’ячеслав Маховкадипломант міжвузівського Всеукраїнського конкурсу (м.Кривий Ріг, 1991р.), Іван Супрун лауреат міжнародного молодіжного конкурсу „Червона Калина” (м. Уфа, 2006р.),  Валерія Клапчук ГРАН – ПРІ VIМіжнародного конкурсу фестивалю New Year Stars (м. Київ.2013р.); лауреат першої премії X Всеукраїнського конкурсу «Класичний меридіан» (м. Київ 2014р.);

ГРАН – ПРІ XIVМіжнародного молодіжного фестивалю «Мистецькі барви»(м. Прилуки 2015р.). 

ЩЕРБІНІНА Ольга Миколаївна

- кандидат педагогічних наук, доцент

Дата народження – 1.09.1961

У 1980 закінчила фортепіанний відділ Маріупольського музичного училища (клас викладача-методиста вищої категорії Р.М.Волобуєвої), у 1986р.– виконавський факультет Донецького музично-педагогічного інституту за спеціальністю «фортепіано» (клас професора Н. Ю. Чеснокової), у 2003р. – аспірантуру Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя (науковий керівник – доктор пед. наук, професор О.Я.Ростовський). У 2005р. захистила кандидатську дисертацію, на тему «Формування музично-стильових уявлень майбутніх учителів музики у процесі інструментально-виконавської підготовки», у 2007р. отримала вчене звання доцента кафедри інструментально-виконавської підготовки. Працюючи в НДУ ім. Гоголя з 1986р., викладає дисципліни інструментального циклу, теоретичні курси з проблем інструментального навчання; є автором навчальних програм з основного інструменту, методики навчання гри на музичному інструменті, спецкурсу «Методичні основи пізнання музично-стильових явищ». Опубліковано більше шестидесяти науково-методичних праць, електронний посібник «Пізнання музичного стилю: теорія, методика, практика» musicstyle.meximas.com. Активно займається концертно-просвітницькою діяльністю. 

 

РЕВЕНЧУК   Валентина  Василівна

- кандидат педагогічних наук, доцент

ДАТА І МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: 14.01.1957, Україна, Чернівецька область, Глибоцький район, с. Карапчів.

 ОСВІТА: У 1976 році закінчила Чернівецьке державне музичне училище  по класу фортепіано (викл. Слуцька Раїса Петрівна). З 1980 по 1984 рр. навчалась у Івано-Франківському державному педагогічному інституті імені В.С.Стефаника (викл. по класу фортепіано – Самодумська Елла Євгенівна), з 2001 по 2004 рр. – у аспірантурі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

 ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ: З 1976 по 1980 рр. працювала у Глибоцькій державній музичній школі (Чернівецька область) на посаді викладача по класу фортепіано та концертмейстера. З 1984 року по цей час – на кафедрі інструментально-виконавської підготовки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя на посадах викладача, концертмейстера, старшого викладача, доцента.

Веде різнопланову педагогічну та концертну діяльність, а саме: читає навчальні курси (основний музичний інструмент (фортепіано), концертмейстерський клас, акомпанемент та імпровізація, додатковий інструмент, гра на музичному інструменті, спецкурс «Організація навчальної взаємодії в музично-освітньому процесі» для студентів факультету культури і мистецтв), приймає участь у тематичних концертах перед студентами, готує студентів до концертних виступів.

 НАУКОВИЙ СТУПІНЬ, ЗВАННЯ:  Кандидат педагогічних наук з 2007 року. Дисертацію на тему «Методичні засади взаємодії викладача та студента у процесі навчання гри на фортепіано» захистила 13 грудня 2006 року у спеціалізованій вченій раді К 26.053.08 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України зі спеціальності 13.00.02 ­– «теорія та методика навчання музики і музичного виховання». Науковий керівник – професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Ростовський Олександр Якович.

 НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ: проблеми навчальної взаємодії викладача та студента в інструментальному класі, методичні аспекти навчання гри на фортепіано та концертмейстерської підготовки. Керує підготовкою курсових, дипломних та магістерських робіт, організовує наукову діяльність студентів. Виступає з доповідями на науково-практичних конференціях і семінарах.

 ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ: Опубліковано навчальний посібник «Теорія та методика формування концертмейстерських умінь» (2009 р.), більше 20 статей наукового та навчально-методичного характеру.

Павленко Олексій Миколайович

- кандидат педагогічних наук, доцент

Народився 11.07.1980р. у м. Гуляй-поле, Запорізької області.

У 1999 р. закінчив фортепіанний відділ Чернігівського музичного училища ім. Л. Ревуцького (клас заслуженого артиста України Дем’янчука Г.Г.),

у 2002 р. – музично-педагогічний факультет Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя (клас канд. пед наук, доцента Щербініної О.М.), у 2006 р. – виконавсько–музикознавчий факультет Харківського державного університету мистецтв імені І.П. Котляревського (клас старшого викладача Крамаренка В.Є.), у 2011 р. – аспірантуру Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя (науковий керівник – доктор пед. наук, професор Олексюк О.М.). У 2012 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Методика формування вмінь джазової імпровізації майбутнього вчителя музики у процесі інструментально-виконавської підготовки».

Дипломант міжнародного фестивалю-конкурсу «Святомуз» (м. Луганськ, 2000р.), лауреат всеукраїнського конкурсу студентів-піаністів вищих педагогічних навчальних закладів (м. Вінниця, 2001р.).

З 2003 року працює на кафедрі інструментально-виконавської підготовки, викладає дисципліни інструментального циклу.

Опубліковано більше тридцяти науково-методичних праць, навчальний посібник «Основи фортепіанної підготовки» (частина друга) у співавторстві з канд. пед наук, доцентом Щербініною О.М.

Активно займається концертно-творчою діяльністю.

Ляшенко Тетяна Валеріївна

– кандидат мистецтвознавства, доцент, педагог по класу фортепіано, концертмейстер.

Народилася 14.02.1968р. у м. Ніжині Чернігівської області. Першу музичну освіту отримала у Ніжинський дитячий музичній школі  у класі викладачів Фатюк Є.О. та Смаль Л.М.

З 1984–1988 рр. навчалася  в Київському державному музичному училищі імені Р.М. Гліера по класу фортепіано у старшого викладача Зубенко І.О.

З 1988–1989 роки була студенткою Ніжинського педагогічного інституту імені М.Гоголя. У класі основного інструменту (фортепіано) навчалася у доцента Розен В.А.

З 1990–1995 продовжила навчання на виконавському факультеті  Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П.Котляревського по класу фортепіано професора Шукайло В.Ф.

 У 1999 році поступила до аспірантури Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського (науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор Рожок В.І.) У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Музична діяльність громадсько–культурних товариств Чернігівщини в контексті української музичної культури першої третини ХХ століття».

З 1996 року працює у Ніжинський вищий школі на посаді концертмейстера кафедри вокально–хорової майстерності. З 2004 року - викладач а з 2007 доцент кафедри інструментально–виконавської підготовки.

Основний напрямок наукових досліджень – історія музичної культури, музична регіоналістика, краєзнавство. Ляшенко Т.В. є автором біля 20 наукових публікацій, та розробником навчального спеціалізованого курсу «Історія фортепіанної музики та виконавства».

ДОРОХІН Володимир Гранлісович

– концертний виконавець, педагог; заслужений артист України, кандидат мистецтвознавства, доцент

Народився 19.04. 1962 р. у селищі Некрасово Червоноармійського р-ну Саратовської області. Навчався у Семенівській музичній школі Чернігівської обл. (1972 –  1977, клас Чередниченко М.П.), Чернігівському музичному училищі ім. Л.М.Ревуцького (1977 – 1981, клас заслуженого працівника культури України А.О. Стриги ),  Воронезькому державному інституті мистецтв (1981 – 1986, клас проф. М.Ф. Швецова). У 1993 році закінчив асистентуру-стажування при кафедрі народних інструментів Київської державної консерваторії ім. П.Чайковського (по сольному виконавстві у проф. І.А.Яшкевича, по класу ансамблю у Народного артиста України проф. М.І. Різоля).

З 1986 р. – викладач музично-педагогічного факультету НДПІ ім. М. Гоголя, завідувач секції народних інструментів НДПІ ім. М. Гоголя (з 1988 р.), старший викладач (1991), – член Національної Всеукраїнської музичної спілки (1993), член правління Асоціації баяністів та акордеоністів Національної всеукраїнської музичної спілки (2012), доцент (1994), “Відмінник народної освіти України” (1995), заслужений артист України (1996). 

В.Дорохін є участником відомого в Україні та за її межами «Ніжинського дуету баяністів» (створенного  спільно з М.Шумським у 1986 році).

Серед престижних нагород на міжнародних виконавських конкурсах у складі дуету баяністів: Гран-Прі на I Міжнародному конкурсі баяністів та акордеоністів «Акорди Львова» (м. Львів, 2006); Перша премія та звання лауреата Міжнародного конкурсу дуетів баяністів і акордеоністів (м. Москва, 2005); Перша премія та звання лауреата Міжнародного конкурсу баянних ансамблів (м. Бішкек,  1992); Друга премія та звання лауреата V Міжнародного конкурсу «Грай, баян» (м. Ржев, 2005); звання лауреата Міжнародного фестивалю слов’янської музики (м. Харків, 2006).

Творчими добутками В,Г.Дорохіна у складі дуету баяністів є:записи у фонд  Національної радіокампанії  України  творів українських та зарубіжних композиторів; участь у відеозапису: телепрограм («Пісні воєнних років»; «Твори М. Різоля», «Авторський ювілейний вечір народного артиста України, професора М. Різоля»); програм Національного телебачення Киргизстану; концертів у Національному палаці «Україна», Національній опері України; транскрипції для дуету багатотембрових баянів творів духовної музики (хорових концертів українського бароко А. Веделя, Д. Бортнянського, М. Березовського); концертні виступи у провідних концертних залах столиці України, Національній опері України, Національній філармонії України, Національному палаці «Україна», Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського; на міжнародних та всеукраїнських музичних фестивалях та під час виїздів на гастролі по містах України та до країн ближнього і дальнього зарубіжжя (Німеччина, Австрія, Польща, Росія, Киргизстан, Башкортостан, Бєларусь).

Серед вихованців класу В.Г.Дорохіна 25 лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських виконавських конкурсів.

 В.Г.Дорохін є засновником та директором Всеукраїнського відкритого конкурсу виконавців на народних інструментах «Поліський вернісаж» (м. Семенівка, 2012), співзасновником (спільно з М.Шумським) та співголовою оргкомітету Міжнародного баян-фесту «Сіверська весна» (м. Ніжин, 2007), співзасновником та співголовою оргкомітету Всеукраїнського юніорського конкурсу інструментально-виконавської майстерності (м. Ніжин, 2004), співзасновником Всеукраїнського фестивалю „День Українського баяна та акордеона” (м.Чернігів, 2013).

В.Г.Дорохін є членом та головою журі на багатьох Міжнародних та Всеукраїнських виконавських конкурсах, регулярно проводе майстер-класи, є автором 5 посібників з ГРИФОМ МОН (2 у співавторстві), оригінальних транскрипцій і перекладень  для дуету баяністів та сольного акордеона, числених наукових та науково-методичних праць.

ДВОРНИК Юрій Феодосійович

– Кандидат педагогічних наук, викладач

 

Народився 10.08.1962 р. в м. Ніжині, Чернігівської області.

У 1977 році закінчив Ніжинську музичну школу по класу баяна у М. Ф. Горкавенка.

У 1979 році вступив на музично-педагогічний факультет Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М. Гоголя, який закінчив 1983 р. (клас баяна О. Г. Сіренко).

З 2002 року викладає спеціальний інструмент (баян) у Ніжинському обласному педагогічному ліцеї при НДУ.

З 2004 року викладач кафедри інструментально-виконавської підготовки факультету культури і мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

З 2006 по 2010 р. навчався в аспірантурі. У 2013 році захистив дисертацію на тему “Формування  творчих якостей майбутнього вчителя музики засобами комп’ютерних технологій” за спеціальністю 13.00.02 - теорія та методика музичного навчання, науковий керівник, доктор педагогічних наук, професор – Ростовський О. Я.

Має  більше 20 наукових публікацій.

Викладає навчальні дисципліни: музична інформатика, основи звукорежисури, аранжування.

Веде активну концертно-творчу діяльність. Є автором музики шести дитячих спектаклів, аранжувань для естрадних та фольклорних ансамблів.

Коло наукових інтересів: творчі якості особистості, музичні комп’ютерні технології.

ГУСЕЙНОВА ЛАРИСА ВАСИЛІВНА

 - кандидат педагогічних наук, доцент

Освіта:

 • З 1969 по 1980 рік навчалася у середній спеціалізованій школі імені Бюль-Бюля при Азербайджанській державній консерваторії, м.Баку.
 • У 1985 році закінчила виконавський факультет  по класу фортепіано Азербайджанської консерваторії імені У.Гаджибекова, м.Баку.
 • З 1999 по 2002 рік навчалася у педагогічній аспірантурі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (науковий керівник доктор педагогічних наук, професор О.Я.Ростовський).

Професійний досвід:

 • З 1990 року працює в Ніжинському державному університеті ім.М.Гоголя на посаді викладача кафедри музичного виховання, з 1995 року – на посаді старшого викладача кафедр музичної педагогіки та інструментально-виконавської підготовки.
 • З 2003 по 2007- заступник декана з навчальної роботи.
 • З 2005 року - кандидат педагогічних наук. Захистила дисертацію на тему «Формування готовності майбутніх учителів музики до інструментально-виконавської діяльності».
 • З 2006 року - доцент кафедри інструментально-виконавської підготовки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя..
 • З квітня 2007 р. - декан факультету культури і мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Педагогічна  діяльність:

Викладає дисципліни інструментального циклу (основний музичний інструмент, додатковий музичний інструмент, концертмейстерський клас), теоретичний курс «Основи наукових досліджень», керує написанням дипломних та магістерських робіт.

Серед вихованців класу Л.В.Гусейнової:

 • Ольга Синельникова – володар диплому за краще виконання конкурсного твору на Всеукраїнській Олімпіаді зі спеціальності «Музичне Мистецтво»  (м.Луганськ 1999р.)
 • Тетяна Бойко – лауреат п’ятої Всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності «Музичне Мистецтво» (м.Одеса 2004 р.)
 • Оксана Горбачевська – дипломант першого Міжнародного фортепіанного конкурсу “Art-Klavire” (м.Київ 2006 р.)
 • Дар'я Анніна  – лауреат І ступеня на Х Всеукраїнському юніорському конкурсі вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності  (м.Ніжин 2011 р.), володар Гран-прі на ХІ Всеукраїнському юніорському конкурсі вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності  (м.Ніжин 2012 р.).

Наукова діяльність:

Л.В.Гусейнова є автором більше 60 науково-методичних праць, з них  2 навчальних посібники «Довідник інструменталіста-виконавця» (2003 р.) та «Написання дипломних та магістерських робіт» (у співавторстві з Коваль О.В.) (2007 р.).

Нагороди:

Почесна відзнака НМАУ ім. П.І. Чайковського «Орден за видатні досягнення в музичному мистецтві», грамоти Міністерства освіти України, Чернігівської обласної державної адміністрації.

БІЛА Наталія Леонідівна

- педагог, кандидат педагогічних наук, доцент.

Народилась 30. 11. 1949 р. в м. Запоріжжі. З 1965 по 1969 рік навчалась у Запорізькому музичному училищі по класу баяна у А.І.Крюкова, а по диригуванню у В.Л.Тодики. З 1969 по 1974 рік навчалась у Львівській державній консерваторії ім. М.В.Лисенка, по класу баяна у професора В.В.Воєводіна (з 1969 по 1972 рр.) та у професора М.Д.Оберюхтіна (1972-1974 рр.), а по диригуванню у професора Л.З.Мазепи. З 1974 по 1985 рік працювала в Запорізькому державному педагогічному інституті на музично-педагогічному факультеті, а з серпня 1985 р., у зв’язку з реорганізацією педвузу в університет, переведена до Ніжинського педагогічного інституту ім.М.Гоголя. В  лютому 1985 року захистила  дисертацію на тему: „Формування творчої активності студентів музично-педагогічних факультетів педагогічних вузів в процесі індивідуального навчання” та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук, а у 1988 році отримала вчене звання доцента.

Працює в Ніжинській вищій школі з 1985 року на посадах старшого викладача (1985-1988) та доцента кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах (1988), доцента кафедри музичного виховання (1995), доцента кафедри інструментально-виконавської підготовки (2002). В період з 1989 по 1990 роки виконувала обов’язки завідуючого кафедрою теорії, історії музики та гри на музичних інструментах.

Викладає навчальні дисципліни: основний музичний інструмент, додатковий музичний інструмент, концертмейстерський клас, гра на музичному інструменті, читає лекційний курс «Методика роботи з оркестром народних інструментів», виконує обов’язки педагога оркестру народних інструментів, керує курсовими роботами з фаху та магістерськими роботами.

Основний напрямок наукових досліджень – музична педагогіка та педагогіка вищої школи. Науковий доробок складає понад 70 робіт, в тому числі методичні розробки та навчальний посібник «Основи оркестрової підготовки: початковий етап».

Ростовська Ірина Олександрівна

кандидат педагогічних наук, доцент

Народилася  1975 року в м. Ніжині в сім΄ї викладачів Ніжинського державного педагогічного інституту імені М.В.Гоголя.    Після закінчення Ніжинської дитячої музичної школи (клас викладача фортепіано – Смаль Л.М.) навчалася на музично – педагогічному факультеті  Ніжинського державного педагогічного інституту імені М.В.Гоголя, який   закінчила  з відзнакою у 1997 році за спеціальністю “Музичне виховання і оркестрова робота ” .

Незабутнім і натхненним наставником на ці і подальші роки у класі основного музичного інструменту (фортепіано) стала талановитий і яскравий педагог, доцент кафедри музичної педагогіки Ведда Абрамівна Розен, під чиїм дбайливим керівництвом вийшов не один лауреат Всесоюзних і Всеукраїнських  конкурсів студентів-піаністів.

Під час і після навчання на музично-педагогічному факультеті була активним учасником Молодіжного хору “Світич”,лауреата ІІІ Всеукраїнського   конкурсу   ім. Леонтовича,   володаря  Золотої  медалі  на І Всесвітній хоровій Олімпіаді – 2000 в Австрії , брала участь у інших Міжнародних конкурсах та фестивалях‌‌‌‌‌‌‌, різноманітних концертах, записах програм української та зарубіжної хорової музики у фонд Національної радіокомпанії України під керівництвом  заслужених діячів мистецтв України, доцентів Людмили Шумської та Людмили Костенко.

Свою педагогічну діяльність Ростовська І.О. розпочала на посаді  вчителя музики  Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради з вересня 1997 року.

У 2005 – 2008 роках навчалася в аспірантурі  Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика музичного навчання, науковий керівник  доктор педагогічних наук, професор Падалка Галина Микитівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, професор кафедри фортепіанного виконавства та художньої культури.

У вересні 2009 року у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова відбувся захист кандидатської дисертації Ростовської Ірини Олександрівни на тему „Формування мотивації учіння гри на фортепіано у школярів ” .

З вересня 2007 року працює на посаді викладача , а з квітня 2014 - на посаді доцента кафедри інструментально-виконавської підготовки факультету культури та мистецтв Ніжинського державного університету  імені Миколи Гоголя.

Має 33 одноосібні публікації; з них 12 -  у фахових наукових виданнях.
Веде активну концертно-творчу діяльність.

Резан Лариса Іванівна

– викладач по класу скрипки

Народилася 08.04.1969 року в смт. Любеч, Ріпкинського р-ну, Чернігівської області в сім ї службовців.

У 1984 році закінчила Любецьку ДМШ по класу скрипки у викладача Бондарчук Н.А.

З 1984 по 1988 рік навчалася в Чернігівському музичному училищі ім. Л.М.Ревуцького по класу скрипки у викладача Е.С.Ярошевича та оркестрового класу у викладача-диригента М.В.Сукача.

У 1995 році закінчила музично-педагогічний факультет Ніжинського державного педагогічного  інституту ім. М.В.Гоголя за спеціальністю музика й методика виховної роботи. Отримала кваліфікацію спеціаліста учитель музики, методист з виховної роботи загальноосвітньої школи, викладач педучилища по класу скрипки.

З 1998 року – викладач кафедри музичної педагогіки НДПУ імені М.В.Гоголя.

З 2002 по 2005 рік навчалася в аспірантурі кафедри музичної педагогіки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за спеціальністю 13. 00. 02 – «Теорія і методика навчання музики». Науковий керівник – професор Київського національного університету ім. М.П.Драгоманова Г.М.Падалка. Основним напрямком  наукового дослідження є проблема «Формування діагностичних музично-виконавських умінь студентів мистецьких факультетів вищих навчальних закладів». Після закінчення аспірантури – викладач кафедри інструментально-виконавської підготовки факультету культури та мистецтв НДУ імені Миколи Гоголя.

З теми дослідження опубліковано 16 праць у фахових наукових та науково-методичних збірках України та закордонних виданнях, серед яких основними є: «Діагностичні музично-виконавські уміння та педагогічні умови їх формування», «Методичні засади формування діагностичних музично-виконавських умінь у студентів мистецьких факультетів», «Метод діагностико-педагогічного музично-виконавського аналізу у музично-виконавській підготовці студентів художніх спеціальностей».

Близнюк Марина Михайлівна

– викладач.

Освіта: закінчила Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М.Заньковецької (1999) за спеціальністю «Народна хореографія» та факультет режисури та хореографії Київського  Національного університету культури і мистецтв. Отримала кваліфікацію «Режисер драматичного театру».

З 2005 року працює на посаді викладача кафедри інструментально-виконавської підготовки де викладає дисципліни: «Основи акторської майстерності», «Сценарно-режисерська розробка музично-виховних заходів», «Методика проведення музично-виховних заходів», «Основи режисури хореографічних композицій».

Розробила навчально-методичні комплекси з дисциплін спеціалізації «Режисура музично-виховних заходів» за вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу.

Займається науково-дослідницькою діяльністю за темою «Ніжинський український драматичний театр ім. М.Коцюбинського як культурно-мистецький осередок Чернігівщини». Має публікації та бере участь у наукових конференціях.

Творчу діяльність розпочала ще у роки навчання у КНУКІМ: працювала у Київському театрі «Золоті ворота», а згодом стала актрисою Ніжинського українського драматичного театру ім. М.Коцюбинського. Акторські роботи: головні ролі у виставах «Ніч під Івана Купала» (М. Старицького), «Ханума» (А.Цагарелі), «Їх подвиг житиме в віках» (за мотивами повісті Б. Васильєва «А світанки тут тихі»); режисерські роботи: «Голий король» (Є.Шварц) та «Їх подвиг житиме в віках».

М.М.Близнюк працює викладачем режисерських дисциплін Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М.Заньковецької та  на посаді журналіста телерадіокомпанії «Ніжинське телебачення», створює сценарії телевізійних та театралізованих заходів. Її роботи відзначені Грамотою Національної спілки журналістів. Зі своїми документальними фільмами брала участь у Всеукраїнських конкурсах та фестивалях. Зокрема, фільм «Будинок надій» став дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Україна єдина» (Одеса, 2005); диплом за професійну майстерність у висвітленні суспільно важливої тематики на Всеукраїнському телевізійному фестивалі «Відкрий Україну» (м. Київ) отримав фільм  «Перший в губернії». Звання лауреата XVII Всеукраїнського конкурсу читців ім. Т.Г.Шевченка (м. Київ) отримав студентський театр Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М.Заньковецької з виставою «І мертвим, і живим, і ненародженим…».

Фільм «Творці змін» був представлений у Брюсселі у межах швейцарської культурної програми у країнах Східної Європи за участю громадської організації «Демократія через культуру».

Систематично виступає як ведуча концертних програм на Всеукраїнських юніорських конкурсах вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності (2005 –), у загальноміських заходах Ніжина та у НДУ ім. М.Гоголя.

Член журі фестивалів «Студентська весна» (НДУ) та «Чарівний мікрофон» (Ніжинський дитячий будинок творчості)

КОВАЛЬ Олена Віталіївна

 кандидат педагогічних наук, доцент.

Народилася  10 жовтня 1966 року в  Чернігівській області.

У 1986 році  закінчила  Чернігівське  музичне  училище  ім. Л. М. Ревуцького по спеціальності фортепіано (клас викладача – Євтушенко Л. В.).

У 1995 році закінчила Ніжинський державний педагогічний інститут ім. М. В. Гоголя за спеціальністю музика і педагогіка.

З 1996 по 1999 рік навчалася в аспірантурі Ніжинського державного  університету імені Миколи  Гоголя (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор О. Я. Ростовський).

З 1995 року працює в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя на посаді викладача кафедри музичної педагогіки та інструментально-виконавської підготовки. З 2003 року на посаді доцента кафедри музичної педагогіки та хореографії. З 2007 року – заступник декана з навчальної роботи факультету культури і мистецтв.

Кандидат педагогічних наук з 2002 року. Тема дисертації  “Формування музичних здібностей молодших школярів на уроках музики”  зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання музики і музичного виховання. У червні 2005 року присвоєно вчене звання доцента.

О. В. Коваль є автором понад 60 науково-методичних праць, а також двох навчальних посібників “Педагогіка музичної діяльності” (2007р.) та “Написання дипломних та магістерських робіт” (у співавторстві з Л. В. Гусейновою) (2007р.).

О. В. Коваль викладає предмети інструментального циклу (основний  музичний інструмент, додатковий музичний інструмент, концертмейстерський клас). Читає лекційні курси: “Вступ до спеціальності “Музичне мистецтво”, “Теорія та методика розвитку музично-творчих здібностей” та здійснює керівництво педагогічною практикою студентів на факультеті культури і мистецтв. Протягом багатьох років керує науково-дослідною роботою студентів.

Коло наукових інтересів: музично-творчі здібності особистості та методика їх формування.

Сливко Світлана Анатоліївна

кандидат педагогічних наук, концертмейстер, викладач

Народилася 23.10.1970 року в місті Ніжині Чернігівської області.

У 1986 році закінчила Ніжинську дитячу музичну школу (клас фортепіано – Н.М. Черняк, клас хорового співу – С.О. Голуб).

У 1992 році з відзнакою закінчила Ніжинський державний педагогічний інститут ім. М.В. Гоголя за спеціальністю музика і педагогіка. Клас викладача фортепіано – доцент В.А. Розен, клас викладача диригування – доцент Л.Ю. Шумська.

За роки навчання в НДПІ ім. М.В. Гоголя стала лауреатом II премії другого Республіканського музичного фестивалю студентів педагогічних інститутів Української РСР (м. Київ, 1989 р.) та лауреатом I премії дев’ятого Всесоюзного конкурсу піаністів і баяністів студентів педагогічних інститутів (м. Самара, 1991 р). Була учасником капели «Калинонька» (під керівництвом Л.Ю. Шумської), що здобула звання дипломанта другого Всеукраїнського хорового конкурсу імені Миколи Леонтовича.

З 1992 року працює у Ніжинській вищій школі на посадах викладача фортепіано та концертмейстера кафедри музичної педагогіки і хореографії й кафедри інструментально-виконавської підготовки.

З 2006 по 2009 р. навчалася в педагогічній аспірантурі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент В.М. Крицький. У 2013 році в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування музично-слухової активності студентів мистецьких спеціальностей у процесі інструментально-виконавської підготовки».

Основний напрямок наукових досліджень – проблеми сучасної мистецької освіти, інструментально-виконавська підготовка студентів. Науковий доробок складає понад 30 одноосібних публікацій, методичні розробки.

С.А. Сливко систематично виступає як концертмейстер на Всеукраїнських юніорських конкурсах вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності (М. Ніжин), веде активну концертно-творчу діяльність. 

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative