Факультет природничо-географічних і точних наук

Деканат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра математики, фізики та економіки

Кафедра інформаційних технологій та аналізу даних

Музеї факультету

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини факультету

Матеріали конференцій

Акредитація та ліцензування

Лісова Тетяна Володимирівна

Доцент

Науковий ступінь та вчене звання:

Доцент кафедри інформаційних технологій і аналізу даних (1996).

Кандидат фізико-математичних наук (1991). Наукова спеціальність: механіка рідини, газу та плазми. Тема дисертації: «Розсіяння хвиль у багатозв’язних областях, утворених циліндричними неоднорідностями».

Освіта:

• Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка ( 1990). Аспірантура при кафедрі механіки суцільних середовищ
  • Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка, механіко-математичний факультет (1985). Спеціальність: Механік

Трудова діяльність:

• 2006-теперішній час – доцент кафедри інформаційних технологій і аналізу даних (раніше мала назву прикладної математики, інформатики і освітніх вимірювань) Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
  • 2004-2006 – доцент кафедри вищої математики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (за сумісництвом)
  • 1990-2004 – асистент, доцент кафедри вищої математики Ніжинського державного педагогічного університету імені М.В. Гоголя

Специфічний досвід:

• Проректор Ніжинського агротехнічного інституту Національного аграрного університету (2004-2006)
  • Завідувач науково-методичного відділу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (за сумісництвом, 2006-2008)

Викладання:

Викладає для студентів бакалаврату та магістратури навчальні курси «Методи оптимізації та дослідження операцій», «Теорія керування», «Теорія ігор», «Теорія ймовірностей та математична статистика», «Статистичний аналіз даних в поведінкових науках», «Класична теорія освітніх вимірювань», «Моделі та методи сучасної теорії тестів»

Коло наукових інтересів:

Математичне моделювання, статистичний та інтелектуальний аналіз даних, освітні вимірювання, теорії тестів та їх застосування

Гранти:

Відзнаки:

• Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України (2006, 2008)
  • Почесна грамота Міністерства аграрної політики України (2006)
  • Почесні грамоти університету (1998, 1999, 2007, 2008, 2015)
  • Відмінник освіти України (2017)

Публікації:

Автор більше 100 наукових та науково-методичних публікацій, у тому числі:

• Лісова Т.В. Методи та програмні засоби дослідження валідності тестових результатів для груп тестованих з певними індивідуальними особливостями // Інформаційні технології і засоби навчання. – 2015, – Том 50, – №6. – С. 165-180.
  • Дослідження якості конкурсного відбору студентів вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання: аналітичні матеріали / За редакцією   В.В. Ковтунця і С.А. Ракова. – К.: Нора‐Друк, 2015. – 160 с.
  • Лісова Т.В. Освітні вимірювання у ХХІ столітті: зміна парадигми / Т.В. Лісова, Ю.О. Ковальчук // Теоретичний та науково-методичний часопис «Вища освіта України». Тематичний випуск «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу». – К.: Інститут вищої освіти НАПНУ, 2015. - №3 (додаток 2). – С. 28-35.
  • Lisova T.V., Kovalchuk Y.O. Gender Differences in Mathematics and Science Achievement of Eighth Grade Students in Ukraine on TIMSS 2011/ Economics and Education, series 23. - 2016. – P. 61-66.  ISBN: 978-1-61804-369-6
  • Lisova T.V. Gender Differences In Random Chance Parameter And Item Omission In Five Countries With Different Educational Traditions / T. Lisova, Yu. Kovalchuk // European Educational Research Conference (ECER 2017), Copenhagen. - Режим доступу: http://www.eera-ecer.de/ecer-programmes/conference/22/contribution/40254/
  • Лісова Т. Гендерні відмінності при виборі стратегії ризику учнями різних країн під час тестування (за даними TIMSS 2011) // Гендерна парадигма освітнього простору / За заг. ред. Дороніної Т.О. - Кривий ріг: ВЦ КДПУ. – 2017. – Вип. 6(2). - С. 84-88.
  • Щудло C., Заболотна О., Лісова Т. Українські вчителі та навчальне середовище. За результатами Всеукраїнського моніторингового опитування викладання та навчання серед директорів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів (за методологією TALIS). – Дрогобич: ТзОВ «Трек-ЛТД», 2018. – 300 с.
  • Lisova T. Gender Differences in Students' Aspiration and Their Attitudes to Mathematics and Sciences // Abstracts of the International Forum «The Role of Academia in Promoting Gender and Women’s Rights in the Arab World and the European Region», 1-5 October 2018. - Sidi Mohamed Ben Abdellah University, Fes, Morocco. - P. 6-9.
  •  Lisova T.V. The Self-efficacy of Ukrainian Teachers According to the Results of the Study by the TALIS Methodology / T. Lisova, Yu. Kovalchuk // European Educational Research Conference (ECER 2019), Hamburg. - Режим доступу: https://eera-ecer.de/ecer-programmes/conference/24/contribution/48564/
  • Заболотна, О., Щудло, С., Лісова, Т., Ковальчук, О., Горук, Н., Медіна, Т. (2020). Учителі та освітнє середовище: крос-культурна перспектива, (O. Заболотна, С. Щудло, ред.). Дрогобич: УАДО і ТзОВ «Трек-ЛТД». - 228 с. ISBN: 978-617-7263-93-6