Факультет природничо-географічних і точних наук

Деканат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра фізичного виховання

Кафедра математики, фізики та економіки

Кафедра інформаційних технологій та аналізу даних

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини факультету

Матеріали конференцій

Найцікавіше знаходиться тут

Акредитація та ліцензування

Лісова Тетяна Володимирівна

Доцент

Науковий ступінь та вчене звання:

Доцент кафедри інформаційних технологій і аналізу даних (1996).

Кандидат фізико-математичних наук (1991). Наукова спеціальність: механіка рідини, газу та плазми. Тема дисертації: «Розсіяння хвиль у багатозв’язних областях, утворених циліндричними неоднорідностями».

Освіта:

• Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка ( 1990). Аспірантура при кафедрі механіки суцільних середовищ
  • Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка, механіко-математичний факультет (1985). Спеціальність: Механік

Трудова діяльність:

• 2006-теперішній час – доцент кафедри інформаційних технологій і аналізу даних (раніше мала назву прикладної математики, інформатики і освітніх вимірювань) Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
  • 2004-2006 – доцент кафедри вищої математики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (за сумісництвом)
  • 1990-2004 – асистент, доцент кафедри вищої математики Ніжинського державного педагогічного університету імені М.В. Гоголя

Специфічний досвід:

• Проректор Ніжинського агротехнічного інституту Національного аграрного університету (2004-2006)
  • Завідувач науково-методичного відділу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (за сумісництвом, 2006-2008)

Викладання:

Викладає для студентів бакалаврату та магістратури навчальні курси «Методи оптимізації та дослідження операцій», «Теорія керування», «Теорія ігор», «Теорія ймовірностей та математична статистика», «Статистичний аналіз даних в поведінкових науках», «Класична теорія освітніх вимірювань», «Моделі та методи сучасної теорії тестів»

Коло наукових інтересів:

Освітні вимірювання, статистичний аналіз даних, теорії тестів та їх застосування

Гранти:

Відзнаки:

• Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України (2006, 2008)
  • Почесна грамота Міністерства аграрної політики України (2006)
  • Почесні грамоти університету (1998, 1999, 2007, 2008, 2015)
  • Відмінник освіти України

Публікації:

Автор більше 100 наукових та науково-методичних публікацій, у тому числі:

• Лісова Т.В. Статистичний аналіз об’єктивності тестових оцінок з математичних дисциплін // Наукові записки НДУ ім. Миколи Гоголя. Серія «Психолого-педагогічні науки» / [за заг. ред. проф. Є.І. Коваленко]. – Ніжин: Вид-во НДУ ім. М.Гоголя, 2011. – № 10. – С. 57-62.

• Лісова Т.В., Маслак А.А. Порівняльний аналіз рівня сформованості креативної самодостатності у студентів // Гуманітарний вісник – Додаток 1 до Вип. 27, Том ІІ (35): Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». – К.: Гнозис, 2012. – С. 504-511.

• Лісова Т.В. DIF та DPF аналіз тесту на креативну самодостатність за допомогою програми Winsteps // Гуманітарний вісник – Додаток 1 до Вип. 29, Том І: Тематичний випуск «Міжнародні Челпанівські психолого-педагогічні читання». – К.: Гнозис, 2013. – С. 255-261.

• Лісова Т.В. Математичні моделі Rating Scale та Partial Credit у моніторингових дослідженнях // Науковий часопис національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Серія № 5. Педагогічні науки: реалії та перспективи. – Випуск 41: збірник наукових праць / за ред. проф. В.П. Сергієнка. – К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2013. – С. 61-69.

• Лісова Т.В., Миляник А.І. Перспективи використання математичних моделей тестів для шкалювання результатів ЗНО // Науковий часопис національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Серія № 5. Педагогічні науки: реалії та перспективи. – Випуск 43: збірник наукових праць. – К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2013. – С. 107-112.

• Лісова Т.В. Аналіз упередженого функціонування завдань з математики у різних групах за даними міжнародного дослідження TIMSS 2011 // Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» – Додаток 1 до Вип. 5, Том ІІ (53): Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». – К.: Гнозис, 2014. – С. 359-368.

• Лісова Т.В., Бухно Н.В. Програмні засоби для вирівнювання результатів тестування у рамках сучасної теорії тестів IRT // Науковий часопис національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Серія № 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання. – Випуск 16(23): збірник наукових праць. – К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2015. – С. 76-82.

• Лісова Т.В. Методи та програмні засоби дослідження валідності тестових результатів для груп тестованих з певними індивідуальними особливостями // Інформаційні технології і засоби навчання. – 2015, – Том 50, – №6. – С. 165-180.

• Дослідження якості конкурсного відбору студентів вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання: аналітичні матеріали / За редакцією   В.В. Ковтунця  і С.А. Ракова. – К.: Нора‐Друк, 2015. – 160 с.