Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Викладачі кафедри англійської мови та методики викладання (Карпенко Н. М., Смелянська В. В., Пономаренко О. В., Давиденко О. В.) на чолі з завідувачем кафедри Таран О. М. взяли активну участь у спільному проекті Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні «Шкільний учитель нового покоління», метою якого є створення та впровадження нової програми підготовки вчителів англійської мови у вищих навчальних педагогічних закладах України. Цей проект став значною подією в професійному зростанні науково-педагогічного складу кафедри.

Роботи проекту розпочалися в березні 2013 року. Впродовж 6 років 9 викладачів кафедри англійської мови та методики викладання та кафедри прикладної лінгвістики взяли участь в 8-10 школах професійної майстерності Британської Ради в Україні, що забезпечило їхній професійний розвиток, спілкування з колегами з інших українських університетів, досвід проведення майстер-класів.

Пілотування Програми розпочалося 1 вересня 2016 року, яке тривало 3 роки. Загальна кількість годин, яка передбачена Програмою складає 660 (22 кредити), з яких 396 годин – практичних занять та 264 години самостійного вивчення. Окрім Ніжинського державного університету ім.. Миколи Гоголя до пілотування залучено 14 університетів України.

Результати Проекту:

• Звіт про базове дослідження
  • В рамках цього проекту експериментальний курс методики офіційно схвалено і рекомендовано впровадити на національному рівні. Крім того, в результаті проекту здійснено передпроєктне базове дослідження та запропоновано звіт про його результати. Учасники проекту визначили складники професійної діяльності вчителя англійської мови,  створили типову програму з методики навчання англійської мови, запропонували методичні рекомендації до програми,зразки занять з методики, супутні матеріали для викладачів університетів, студентів та шкільних учителів-наставників. Проект забезпечив умови для підвищення кваліфікації шкільних учителів-наставників та створив команду викладачів університетів для впровадження нової програми з методики викладання іноземних мов.
  • Експериментальна програма «Методика навчання англійської мови» є інноваційною, оскільки створює умови для підготовки вчителя англійської мови нової формації і пропонує можливості для зміцнення зв’язків між закладами вищої, загальної середньої і післядипломної освіти.

Офіційний сайт проекту: http://ngschoolteacher.wix.com/ngscht