Факультет психології і соціальної роботи (архів)

Деканат

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Про факультет

З 01.09.2022 р. факультет функціонує у складі новоствореного факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв.

Шукаючи щастя іншому

Факультет психології

Становлення та розвиток факультету психології та соціальної роботи пов’язаний із значним попитом на спеціалістів, орієнтованих на взаємодію із іншими людьми, надання їм допомоги.  Саме це у далекому 2002 році і стало поштовхом для відкриття нового факультету. Справжнім скарбом нового підрозділу стали 252 студенти спеціальності “соціальна педагогіка та практична психологія” денного відділення та 698 студентів заочної форми навчання.  Під керівництвом  декана  Конончук  Антоніни Іванівни, доцента, кандидата педагогічних наук факультет набирав сили, зростав та перетворювався на прогресивний структурний підрозділ.

Навчально-виховний процес  забезпечували фахові кафедри – соціальної педагогіки  (зав. каф. Суховеєва Н.М.), загальної та практичної  психології  (зав. каф. Папуча М.В.), кафедра дошкільної освіти (зав. каф. Пихтіна Н.П.).  Це був період відкриття нових спеціальностей, суттєвих досягнень на  науковому “олімпі”,   запровадження  традиційних заходів факультету  та інновацій в науково-виховному процесі.

Факультет починає стрімко набирати обертів в збільшенні кількісного та якісного  складу викладачів та студентів. В 2009 році  кількість кафедр збільшилася до п’яти, до складу факультету увійшли: кафедра педагогіки (зав. каф. Коваленко Є.І.) та кафедра психології (зав. каф. Щотка О.П.). Протягом майже двадцяти років факультет неодноразово посідав призові місця в університетському конкурсі “Факультет року”.  

До складу факультету нині входять наступні кафедри: кафедра психології (зав. каф. доц. Щотка О.П.); кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту (зав. каф.  проф. Турчин Т.М.); кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи (зав. каф.  проф. Лісовець О.В.); кафедра загальної та практичної психології (зав. каф.  проф. Папуча М.В.); кафедра дошкільної освіти (зав. каф. проф. Кононко О.Л.). Очолює факультет Тимошенко  Олексій Анатолійович, доцент, канд. псих. наук. Навчально-виховний процес на факультеті забезпечують  8 професорів, 36 доцентів, канд. наук,  4 ст. викладача  та  2 асистенти.

Студенти, як і їх наставники,  теж показували  високі показники успішності у навчанні, перемагали у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських олімпіадах з соціальної педагогіки, соціальної роботи, початкової освіти, дошкільного виховання, психології тощо. Лише за період із 2016 до 2020 р. 13 студентів факультету посіли призові місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових  робіт.

Сьогодні студенти факультету продовжують демонструвати високий рівень підготовки. Зокрема,  Шейко Олеся, студентка IV курсу спеціальності 231 Соціальна робота,  на Міжнародному інклюзивному конкурсі для школярів та студентів “Точки дотику” у номінації “Інклюзія: наука та дослідження”  була відзначена дипломом I ступеня (2020 р.).

Факультет психології  та соціальної роботи прямує на шляху до інтеграції до Європейського освітнього простору. Міцніють зв’язки із європейськими навчальними закладами,  студенти і викладачі знайомляться із практичним досвідом викладачів  країн ближнього і далекого зарубіжжя.  Нині на факультеті навчаються студенти із Китаю, Індії та Німеччини.

Триває процес упровадження інновацій у навчально-виховному процесі, запровадження віртуального навчального середовища, ефективного використання освітньо-інформаційного середовища бібліотеки у роботі зі студентами.

Нині  на факультеті навчаються 606 студентів, із них 266   на денній формі навчання і 340 на заочній. На бакалавраті здійснюється підготовка фахівців спеціальностей: 011 Освітні, педагогічні науки, 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 053 Психологія, 231 Соціальна робота. До магістратури факультету також здійснюється набір на cпеціальності: 011 Освітні, педагогічні науки (освітньо-професійна програма “Позашкільна та інклюзивна освіта”); 053 Психологія (освітньо-професійна програма “Психологія. Практична психологія” та освітньо-наукова програма “Клінічна психологія з основами психотерапії”); 073 Менеджмент (освітньо-професійна програма “Менеджмент в освіті”.).

Починаючи з першого року існування факультету  в окремий  напрямок роботи виокремлюється волонтерська діяльність, яка об’єднує студентів та викладачів у прагненні допомогти іншим людям. Традиційними були благодійна акція  “Допоможи ближньому”, посвята у першокурсники, святкові благодійні імпрези.

При кафедрі соціальної педагогіки і соціальної роботи створено волонтерську група "Час для  нас"  (керівник Бондаренко Г. Г.), яка об'єднує студентську громаду не тільки з  факультету, а й залучає всіх небайдужих студентів до безкорисної діяльності. 

У 2021 н.р.   проведено 19-тий  турнір з інтелектуальних видів спорту «Що? Де? Коли?», в якому взяли участь 13 команд факультету (орг. турніру  Лісовець О.В.).

Студенти активно долучаються до різноманітних заходів, що проводяться в університеті,  демонструють єдність та прагнення до перемоги. Традиційні для факультету  заходи  характеризуються  різними формами роботи та спрямовуються  на активізацію у студентів мотивації на обрану професію, розвиток творчих здібностей. 

 Гуманістична орієнтація  проявляється у різних сферах життєдіяльності факультету – в навчально-методичній роботі, науковій, організаційній та виховній. І всюди студентсько-викладацький  колектив намагається керуватися словами відомого філософа, що стали девізом факультету: “Щукаючи щастя іншому, знаходиш своє”. Ці слова стають  своєрідним дороговказом до подальших досягнень, професійного та  особистісного зростання викладачів та студентів, створення гнучкої інноваційної освітньої системи, розвивального освітнього середовища.

    

Наша адреса:

вул. Графська, 2, ауд. 124, м. Ніжин, Чернігівська обл., 16600.

тел./факс (04631) 7-19-69

мобільний: (097) 620-02-78

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative