Go to English

Факультет психології і соціальної роботи

Про факультет

Шукаючи щастя іншому

Факультет психології

     Протягом вже п’ятнадцять  років факультет психології та соціальної роботи спрямований на якісне навчання та професійне становлення студентів гуманітарної сфери. На перший погляд може здаватися, що для Ніжинської вищої школи цей термін  незначний, досить нетривалий, проте  історія факультету доводить –  за такий час можна  перетворитися на потужний підрозділ із розвинутою структурою, своїми традиціями та науковими надбаннями.

     Становлення та розвиток факультету психології та соціальної роботи пов’язаний із значним попитом на спеціалістів, орієнтованих на взаємодію із іншими та які покликані допомагати іншим людям. Саме це у далекому 2002 році і стало поштовхом для відкриття нового факультету – соціально-гуманітарного.  Справжнім скарбом факультету  стали 252 студенти спеціальності «соціальна педагогіка та практична психологія» денного відділення та 698студенти заочної форми навчання.  Під керівництвом  декана - Конончук  Антоніни Іванівни, доцента, кандидата педагогічних наук факультет набирав сили, зростав та перетворювався на прогресивний структурний підрозділ. Навчально-виховний процес  забезпечували фахові кафедри – соціальної педагогіки  (зав. каф. Суховеєва Н.М.), загальної та практичної  психології  (зав. каф. Папуча М.В.), кафедра дошкільної освіти (зав. каф. Пихтіна Н.П.).  Це був період відкриття нових спеціальностей, суттєвих досягнень на  науковому “олімпі”,   запровадження  традиційних заходів факультету  та інновацій в науково-виховному процесі.

     Факультет починає стрімко набирати обертів в збільшенні кількісного та якісного  складу викладачів та студентів. В 2009 році  кількість кафедр збільшилася до п’яти, до складу факультету увійшли кафедра педагогіки (зав. каф. Коваленко Є.І.) та кафедра психології (зав. каф. Щотка О.П.).

     Протягом п’ятнадцяти років факультет неодноразово посідав призові місця в університетському конкурсі «Факультет року», успішно проходив  акредитацію, кафедри заслужено перемагали в університетському конкурсі “Краща кафедра”.  У науковому конкурсі «Кафедра року-2016» до числа переможців увійшли кафедра педагогіки  та соціальної педагогіки і соціальної роботи.  Студенти, як і їх наставники,  теж показували  високі показники успішності у навчанні, перемагали у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських олімпіадах з соціальної педагогіки, дошкільного виховання, психології тощо.

     Студенти факультету  цього року  продовжують демонструвати високий рівень підготовки, зокрема,  на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з дошкільної освіти  ІІ місце посіла Бойко Валентина, студентка    5 курсу   заочної форми навчання (науковий керівник Аніщук А.М.), у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук  у галузі  “Корекційна та соціальна педагогіка” ІІ місце посіла Клименко Леся, студентка 4 курсу  денної форми навчання (науковий керівник Новгородський Р.Г.).Результати наукових досліджень студенти представляють на Всеукраїнських і Міжнародних наукових конференціях і семінарах, публікаціях у фахових виданнях та збірниках студентських праць.

     Факультет психології  та соціальної роботи, як і університет, прямує на шляху до інтеграції до Європейського освітнього простору. Міцніють зв’язки із європейськими навчальними закладами,  студенти і викладачі знайомляться із практичним досвідом викладачів  країн ближнього зарубіжжя. Триває процес впровадження інновацій у навчально-виховному процесі, запровадження віртуального навчального середовища, ефективного використання освітньо-інформаційного середовища бібліотеки у роботі зі студентами.

     Сьогодні на факультеті навчаються 692 студенти, з них 414  – на денній формі навчання і 278— на заочній. На бакалавраті здійснюється підготовка фахівців спеціальностей: «соціальна робота», «дошкільна освіта», «психологія», «початкова освіта». За освітнім рівнем “магістр” здійснюється набір ще й на спеціальність “менеджмент”. 

     Починаючи з першого року існування факультету  в окремий  напрямок роботи виокремлюється волонтерська діяльність, яка об’єднує студентів та викладачів у прагненні допомогти іншим людям. Традиційними були благодійна акція  “Допоможи ближньому”, посвята у першокурсники, святкові благодійні імпрези, які  стали візитівкою факультету.

     Виховна робота  продовжує  існувати як  цілісна система, що включає активну взаємодію деканату, викладачів  та  студентів. Знаковими стала участь студентів та викладачів у акції “Допоможи дітям Донбасу”, акції “Подаруй дитині посмішку”, яка спрямована на збір речей для вихованців дитячих будинків в зоні АТО. Викладачі кафедри загальної та практичної психології протягом 2015-16рр. на волонтерських засадах залучались до психологічної реабілітації демобілізованих військовослужбовців. Протягом останнього року для старшокласників міських шкіл  кафедрою проводилася “Школа майбутнього психолога”.

     Студентами факультету організовано та проведено Перший благодійний пробіг, присвячений пам’яті героїв Чорнобиля,  в Ніжинському дитячому будинку-інтернаті відбувся благодійний концерт-аукціон допомоги людям з інвалідністю за участю викладачів та студентів факультету.  При кафедрі соціальної педагогіки та соціальної роботи створено волонтерську група "Час для  нас"  (керівник Бондаренко Г. Г. ), яка об'єднує студентську громаду не тільки з нашого факультету, а й залучає всіх небайдужих студентів до безкорисноі діяльності. Протягом останнього року були організовані та проведені акції, заходи, концерти в місті для різних категорій населення, були залучені спонсори. Особливу увагу учасники групи приділяють вихованцям Ніжинського будинку-інтернату. Були проведені концерт до дня працівника соціальної сфери, аукціон зі збору коштів на підйомник, виконана колективна робота на виставку до дня людей з інвалідністю. Взяли участь разом з вихованцями у міській акції "Єднання" до Великодня, організовано та проведено свято до Дня захисту дітей, підготовлено до змагання з футболу команду вихованців, в результаті чого було зайняте друге місце у Міжнародній футбольній лізі для людей з обмеженими можливостями. Студенти - майбутні соціальні працівники оволодівали  технікою та інтерактивною методикою форум-театру, проводили її з підлітками, які потребували допомоги (кер. Качалова Т.В.). 

     Цього року  проведено 15 ювілейний турнір з інтелектуальних видів спорту «Що? Де? Коли?», в якому взяли участь 15 команд факультету (орг. турніру  Лісовець О.В.). Студенти активно долучаються до різноманітних заходів, що проводяться в університеті і демонструють єдність та прагнення до перемоги. Талановиті студенти факультету були відзначені дипломами переможців у різноманітних вокальних конкурсах “Світич відкриває таланти”,  XII фестивалі-конкурсі виконавців народної пісні “Твої таланти, Деснянський краю!” (Онищенко О., Чечило А., Олабіна І., Медвідь С.,  Богомаз Т.).

     Огляд діяльності факультету психології та соціальної роботи дозволяє зазначити, що традиційні для факультету  заходи  характеризуються  різними формами роботи та спрямовуються  на активізацію у студентів мотивації на обрану професію, розвиток творчих здібностей.  Гуманістична орієнтація  проявляється в різних сферах життєдіяльності факультету – в навчально-методичній роботі, науковій, організаційній та виховній.  І всюди студентсько-викладацький  колектив намагається керуватися словами відомого філософа, що стали девізом факультету: “Щукаючи щастя іншому, знаходиш своє”. Ці слова стають  своєрідним дороговказом до подальших досягнень, професійного та  особистісного зростання викладачів та студентів, створення гнучкої інноваційної освітньої системи, розвивального освітнього середовища.

 

Наша адреса:

вул. Кропивянського, 2, ауд. 124, м. Ніжин, Чернігівська обл., 16600.

тел./факс (04631) 7-19-69

мобільний: (097) 620-02-78

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative