Факультет іноземних мов

Факультет іноземних мов

З 01.09.2022 р. факультет функціонує у складі новоствореного факультету філології, історії та політико-юридичних наук.

Факультет іноземних мов сьогодні – це понад 300 студентів денної та заочної форм навчання, які вивчають англійську, німецьку, французьку та польську мови. Це 4 кафедр, на яких працюють 40 викладачів, серед яких 1 доктор, професор, 25 доцентів та кандидатів наук. Це 10 співробітників деканату, навчальної лабораторії, навчально-методичного кабінету та кафедр. Це наукова лабораторія комп’ютерних технологій навчання іноземних мов, Центр порівняльних педагогічних досліджень, «Транслятор» - об’єднання тих, хто займається перекладом художніх творів, наукові секції з іноземної філології та прикладної лінгвістики, студентська організація,  об’єднання за інтересами, клуби, колективи художньої самодіяльності. Це потужний колектив, який  підтримує та розвиває традиції вітчизняної методики навчання іноземних мов, відпрацьовує сучасні підходи до її модернізації, сприяє впровадженню передових ідей зарубіжного досвіду.

Підготовку вчителів англійської мови  в нашому університеті було розпочато у 1949 році. Подібні факультети було відкрито у той час у Горлівці, Вінниці та  Житомирі.

На підготовку вчителів за двома спеціальностями колектив перейшов у 1983 році, з 1988 року відкрито відділення німецької мови, а з 1999 року започатковано викладання французької мови для майбутніх вчителів.

За час існування факультету підготовлено близько 6 тисяч вчителів англійської мови та 800 вчителів німецької мови.

Аналізуючи становлення та розвиток факультету, його здобутки, маємо відзначити що запорукою успіху є його традиції та люди, інтелігентні, компетентні та відповідальні.

Філологічний напрям діяльності  очолює доктор філологічних наук, випускник факультету 1981 року Потапенко С.І., який досліджує лінгвокогнітивний та мотиваційний аспекти сучасного англомовного медіа-дискурсу, є наставником молодих викладачів, розробником дискурсивної технології навчання практичної граматики. Філологічний напрям - це й перекладацькі традиції факультету, започатковані Жомніром О.В. (перекладач Шекспіра, Мільтона, Емілі Дікінсон на українську мову) та продовжені  доцентами Роліком А.В., Харитоновим І.К. та їх учнями.

Методичний напрям, який пов’язано з Вербою Г.В., Близнюком О.І., Чекаль Г.С., Пановою Л.С., Жилко Н.М. представлено в навчальних посібниках з граматики англійської мови, комп’ютерних технологіях навчання іноземних мов, таблицях з країнознавства Великої Британії, США, Канади. Сучасні підходи до навчання німецької як другої іноземної мови у загальноосвітніх закладах знайшли своє відображення у підручниках викладачів кафедри німецької мови  доцента Палія О.А. та Сидоренко М.М.

Досвід міжнародної співпраці, розширення зв’язків із зарубіжними партнерами дозволили виконати дослідження із порівняння підходів до підготовки вчителя у різних освітніх системах: Тезікова С.В., Чувакова Т.Г., Нагач М.В., Удовиченко Н.К., та ін.. У 80-х перші делегації студентів із інших країн  відвідали Ніжин – сьогодні ми пишаємося результатами міжнародних проектів щодо підготовки вчителя (1998), розвитку мовленнєвих вмінь студентів в умовах програми з Корпусом Миру США (1999 – 2004), впровадження інформаційних технологій в освіту (2000-2003, 2008). Факультет постійно підтримує зв’язки з Британською Радою, Німецьким культурним центром Goethe-institut, Французьким культурним Центром, видавництвами навчальної літератури Великої Британії, Німеччини, Франції.

Багато можна сказати й про наступність виховних традицій на факультеті:  драматичні студії, дискусійні клуби, колективи художньої самодіяльності, програма «Мова та культура » в таборі Лісове озеро,  заходи «Ну-мо, першокурсник», «Останній дзвоник», «Різдво в країнах світу», «Екватор» та інші. Все це – поєднання зусиль  студентів та викладачів.

Матеріальна база факультету – це комп’ютерні та мультимедійні класи, супутниковий зв’язок,  Інтернет, що є умовою для ефективного навчання іноземних мов через спілкування викладачів та студентів не лише в реальних аудиторіях університету, а й у віртуальному навчальному середовищі.

Випускники факультету працюють в закладах освіти, науки, у видавництвах, на державній та адміністративній роботі, у громадських та релігійних організаціях, курсах навчання іноземних мов в нашій країні та закордоном, на підприємствах, в бізнесі. Вони також мають можливість здобувати другу вищу освіту, виконувати наукові дослідження в навчальних закладах України, США, Німеччини, Франції.

Ми підтримує зв’язки з нашими випускниками - майстрами педагогічної та перекладацької справи, цікавими співрозмовниками, авторами експериментів та  інновацій. Саме в такій співпраці збагачується  теорія, розвивається практика, продовжуються  традиції.

С.В.Тезікова, декан ф-ту іноземних мов, випускниця 1981 року.

 

Контакти: 

e-mail: inyaz@ndu.edu.ua.

телефони: (04631) 7-19-82.

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative