Мешкаю в Італії, працюю психологом італо-української асоціації, веду науково-дослідну роботу. Високо ціную отриману освіту і своїх учителів.

З таких слів починається лист, який надіслала в Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою випускниця нашого вишу 2006 року спеціальності «Практична психологія. Соціальна педагогіка» Ірина Вячеславівна Ларкіна (Дікарьова).

– Ніжин – місто моєї освіти, – продовжує вона. – Фундамент закладався в медичному училищі, з другого курсу якого я перевелася в Київ. Другим етапом став вступ у Ніжинський держуніверситет імені Миколи Гоголя, де мене сформували справжні педагоги: Микола Васильович Папуча, Олексій Анатолійович Тимошенко, Ніна Федорівна Литовченко, Ольга Дмитрівна Кресан, Євгенія Іванівна Коваленко, Антоніна Іванівна Конончук, Руслан Григорович Новгородський, Наталія Миколаївна Суховєєва.

Здобуті тут знання я удосконалювала вже в Києві в «Товаристві незалежних експертів», в Інституті політичної і соціальної психології. На шляху мого професійного становлення мені пощастило на справжніх учителів.

Тепер я надаю консультативну допомогу в контексті проблем, пов’язаних з усиновленням українських дітей. Також спілкуюся з жінками-мігрантками, котрі потрапляють у складні обставини. На жаль, давня проблема їхньої психологічної і соціальної адаптації залишається актуальною.

В особовій справі випускниці зазначено, що вона вчилася за контрактом на зочному відділенні й оцінки мала тільки «добре» і «відмінно».

Надія ОНИЩЕНКО

сайт програми ЄС Еразмус+