Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Видавництво  НДУ ім. М.В.Гоголя випустило у світ число 2 за 2015 рік науково-популярного часопису «Наш український дім», який для вчителів України та діаспори  з 2007 року видає Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою і розсилає його майже в 200 українських громад на етнічній батьківщині та за кордоном.

У розділі «Українознавство» професор, завідувач кафедри видавничої справи та мережевих видань Київського національного університету культури й мистецтв Микола Тимошик розповідає про видану  в Києві книгу Івана Огієнка (митрополита Ілларіона) «Любімо свою українську церкву». Вона стала 18 томом із серії «Запізніле вороття» і вперше в Україні подає праці, які переконують нас в доцільності Богослужінь українською мовою.

Доцент кафедри педагогіки Гоголівського вишу Наталія Демченко досліджує сутнісні ознаки та принципи формування змісту освіти гуманітарної школи в спадщині словесників Лівобережної України. – У другій половині XIX та на початку XX ст.вітчизняні педагоги, славісти наголошували на необхідності розвитку в вітчизняних школах національних почуттів школярів через вивчення рідної мови, вітчизняної літератури, історії, – доводить автор.

Минуло  95 років від дня народження ОЛЕКСАНДРИ ЙОСИПІВНИ КОЦЮБИ – з 1 вересня 1956 року  старшого викладача Ніжинського педінституту, а з квітня 1969-го – доцента кафедри української літератури  за спеціальністю «Фольклористика». 1974 року її звільнили з роботи за передачу за кордон трактату Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація?». Померла 1987 року, похована в Ніжині.

Ця подія спонукала члена Національної спілки журналістів України Надію Онищенко до наукової розвідки про патріотку, яка боролася за державу й націю і публікацію Коцюби «Робота О.В.Марковича над збірником прислів’їв і приказок».

Не вписувався в офіційну модель радянської  літератури і через те не  увійшов до традиційного «іконостасу» українських письменників Микола  Невидайло про творчість якого розповідає завідувачка кафедри української мови та літератури  Ізмаїльського державного гуманітарного університету Галина Райбедюк.

Учителі, викладачі та студенти, які цікавляться літературою української діаспори, доповнять свої знання  науковими розвідками кандидата філологічних наук, провідного фахівця Гоголезнавчого центру нашого університету Олени Костенко та аспірантки  Ірини Стребкової «Я-герой у фантомному світі оповідань В.Винниченка» та «Біблійні алюзії у творчості Тодося Осьмачки».

Для гоголезнавців доцент кафедри німецької мови НДУ імені Миколи Гоголя Анатолій Ролік переклав з німецької на українську мову цікаве дослідження професора Елізабет фон Ердман «Микола Гоголь. Сила відсутнього. Божественна літургія  і їжа в «Мертвих душах».

Центр вже підготував і затвердив на засіданні Вченої ради число 1 за 2016 рік згаданого журналу і почав формувати число 2 за 2016 рік.