Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

У  стінах Ніжинської вищої школи, яка відзначила 210 років з початку свого заснування, відбувся ХV Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності – авторський проект Заслуженого діяча мистецтв України, професора Людмили Шумської, який проводиться спільно Національною музичною академією України ім. П.І. Чайковського та Ніжинським державним університетом ім. М.Гоголя.

Ця акція здійснюється за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, за підтримки Національної Всеукраїнської музичної спілки та Національної радіокомпанії України.

Художню раду конкурсу очолює почесний Президент – ректор Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя, кандидат історичних наук, доцент Олександр Самойленко. Голова журі конкурсу – Володимир Рожок, ректор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, народний артист України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор.

У конкурсі брали участь студенти спеціалізованих вищих навчальних закладів музичної та музично-педагогічної освіти І – ІІ р.а. з Артемівська, Берислава, Вінниці, Житомира, Канева, Києва, Конотопа, Лебедина, Луцька, Мелітополя, Миколаєва, Ніжина, Славутича, Умані, Харкова, Хмельницького, Христинівки, Чернігова, Шостки.

16 травня в актовій залі старого корпусу університету зібралась творча еліта, а це означало, що розпочався концерт переможців конкурсу, а також вручення бронзових та срібних дипломів і грамот.

Зі словом привітання виступив ректор Ніжинського державного університету Олександр Самойленко та зазначив, що з великою честю заклад щороку з нетерпінням чекає проведення цього конкурсу, адже це велике задоволення бачити талановиту молодь з усієї України та радіти її успіху.

Висловився також і голова журі конкурсу – Володимир Рожок. Він з впевненістю зазначив, що побувавши на такому конкурсі, можна стверджувати на весь світ – Україна є країною, землі якої населяють найталановитіші люди. Прикладом того є співачка Джамала яка свого часу закінчила вокальний факультет Ніціональної музичної академії і на «Євробаченні-2016» довела всій Європі надзвичайну співучість нашої нації.

Депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько привітав всіх тих, хто має причетність до цього визначного конкурсу, адже він вже не перший рік піднімає творчий рейтинг Ніжина. Депутат вручив весняні букети квітів людям, які зробили вагомий внесок в проведення цього заходу: Ларисі Гуйсеновій, Світлані Артеменко, Людмилі Костенко та Тетяні Ляшенко.

Сам же концерт захопив присутніх різнобарв’ям голосів та майстерністю, що вражає своєю неперевершеністю. Найвизначнішою частиною заходу було почесне вручення переможцям Гран-прі. Їх отримали баяніст Роман Савчук – студент 4 курсу Луцького педагогічного коледжу, вокаліст Олександр Катинов – студент 4 курсу КВНЗ НУКіМ ім.. Марії Заньковецької, піаністка Анастасія Жученко – студентка 3 курсу Харківського музичного училища ім. Б. Лятощинського та вокалістка Ніна Рубан – студентка 4 курсу КВНЗ «Вінницьке училище культури і мистецтв імені М.Д. Леонтовича».

Конкурсанти поїхали додому з гарними враженнями, визначними здобутками, дипломами та подяками, маючи можливість розповісти про свої вражені отримані в славетному місті Ніжині, родині, друзям, керівникам навчальних закладів.

По матеріалам сайту  http://nezhatin.com.ua/

Галерея зображень