Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

19 травня 2016 року Ніжин відвідала почесна делегація: радник Посла Республіки Польща, керівник реферату з питань науково-освітньої співпраці Емілія Ясюк, консул Республіки Польща в Києві Агнєшка Рончка, головний редактор єдиної в Україні польськомовної газети «Дзеннік Кійовскі» Станіслав Пантелюк та його заступник Анжеліка Плакcіна.

Після офіційної зустрічі з керівництвом міста гості вшанували пам’ять померлих біля Польського меморіалу, відвідали Римсько-католицьку Церкву Парафії Святих Апостолів Петра і Павла, Музей рідкісної книги імені Г.П. Васильківського, що діє на базі бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та картинну галерею.

Президент Ніжинської культурно-просвітницької Спілки поляків «Астер» Фелікса Бєлінська та вчитель польської мови Луцина Ейма запросили всіх на фестиваль польської культури, присвячений 25-ій річниці незалежності України.

Присутніх вітали лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів України і Європи, володар золотої медалі першої Всесвітньої хорової олімпіади молодіжний хор «Світич» під керівництвом заслужених діячів мистецтв України професорів Людмили Шумської та Людмили Костенко, оркестр народних інструментів під орудою заслуженого артиста України Миколи Шумського, танцювальний колектив «Вікторія» (художній керівник – Вікторія Вишнева), дитячий ансамбль польської пісні «Гвяздечка» (художній керівник – Катерина Ровенчин), «Троїсті музики» (художній керівник – Олександр Кушенко, викладач кафедри вокально-хорової майстерності Алла Хоменко...

Ректор університету доцент Олександр Самойленко привітав поважних гостей, подякував народу Польщі за підтримку нашої незалежності. Він зазначив, що наші країни поєднує давня історія, яка була не простою, але зрозумілою й висловив сподівання, що взаємовідносини двох країн надалі будуть розширюватися й поглиблюватися, а дружба зміцнюватися.

На сьогоднішній день підписані угоди з шістьма вищими навчальними закладами Польщі. Затверджено спільну освітню програму «Подвійного диплому», яка дозволяє студентам нашого вишу навчатися в магістратурі університетів-партнерів і отримати диплом, який визнається європейськими вузами.

Студенти університету вивчають польську мову в Центрі суміжних професій (викладач Луцина Ейма). Зокрема, у 2015-2016 навчальному році польську мову вивчали 2 групи студентів з різних факультетів, це близько 30 чоловік.

Представники Польщі подякували очільникам Ніжина, ректорові університету та пані Бєлінській за запрошення і висловили сподівання, що спільне життя поляків та українців у європейському вимірі стане доконаним беззаперечним фактом.

Олена Іваницька